בית החולים הדסה עין כרם
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

על אף הסגר: רופאים מבית לחם עובדים בישראל

לכאן חדשות נודע כי מדובר בבתי החולים הדסה עין כרם, הדסה הר הצופים ושערי צדק בירושלים • אנשי צוות רפואי באחד המוסדות הביעו דאגה לנוכח מקרי ההדבקה ברשות הפלסטינית
דקלה אהרן־שפרן
09 במרץ 2020
07:07

על אף הסגר שהוטל – אנשי צוות רפואי מבית לחם עוברים לשטח ישראל ועובדים בבתי חולים ישראליים, ואף מטפלים בחולים. זאת למרות הטלת הסגר בשל חשש מהתפשטות הקורונה – ולמרות הכרזתו של שר הביטחון נפתלי בנט אתמול על כך שנבחנת הטלת סגר על כל שטחי הרשות הפלסטינית. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

מדובר בבתי החולים הדסה עין כרם, הדסה הר הצופים ושערי צדק בירושלים, שמגישים בקשות מיוחדות להעסקת עובדים מבית לחם – ומקבלים לכך אישור מיוחד. אנשי צוות רפואי באחד המוסדות הביעו דאגה לנוכח מקרי ההדבקה בנגיף בשטח הרשות ולנוכח ההחלטה על הטלת סגר.

מהיחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים נמסר כי בתי החולים הדסה עין כרם, הדסה הר הצופים ושערי צדק ביקשו להחריג את כניסתם לישראל של עובדים, אנשי צוות רפואי, תושבי בית לחם, חרף הסגר על העיר, לצורך המשך עבודתם במחלקות השונות בבתי החולים, שכן היעדרותם ממקום העבודה עשויה לפגוע בכשירות בתי החולים בעת הרגישה הזו. במתפש ביקשו להדגיש כי אנשי הצוות הרפואי – רובם רופאים – אושרו לאחר שבתי החולים בישראל שללו כל חשד להידבקות בנגיף הקורונה.

מבית החולים שערי צדק נמסר כי בבית החולים ביקשו לאשר את כניסתם של שלושה רופאים וכי אין עובדים שמחויבים בבידוד. בבית החולים הדסה הכחישו כי עובדים מבית לחם מגיעים לעבודה ומסרו כי מהרגע בו הוטל סגר על בית לחם, העובדים משם אינם מגיעים להדסה. בהדסה הוסיפו כי קיים מחסור בכח אדם, בעיקר מן הסקטור הסיעודי וכי בית החולים מלא עד אפס מקום וזאת מבלי שמטופל בו אף חולה קורונה.