נמל אשדוד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ברזל נפל מגובה 40 מטרים: העובד ניצל בנס ממוות

הפועלים בנמל אשדוד חוזרים ומתריעים על התנהלות בעייתית וסכנה בעבודה • הנהלת הנמל: "נערך תחקיר לניתוח נסיבות המקרה. הנהלת החברה הנחתה מיד לערוך ביקורות יזומות למניעת הישנות האירוע"
אסף פוזיילוב
11 במרץ 2020
09:18

עובד ניצל בנס ממוות בנמל אשדוד לפני שלושה ימים, כשחלק מברזל ששוקל עשרות קילוגרמים התנתק ממנוף בגובה 40 מטרים, ונחת מטרים ספורים ממנו - כך נודע הבוקר (רביעי) לכאן חדשות. 

בתקופה האחרונה התרחשו כמה תאונות עבודה קשות בנמל. לפני כחודש נמחץ למוות סוואר בנמל, דוד טטראשווילי. בכאן חדשות פורסמה התראה של 60 עובדי הנמל על תאונה כזו בדיוק שעלולה להתרחש, שנתיים וחצי לפני שהיא קרתה. "עובדים לא חזרו לעבודה בגלל פציעות מורכבות. אנחנו לא מעוניינים להיות שותפים לכותרת על מוות של אחד הסווארים", ציינו העובדים במכתבם. אתמול נכנס משה ז'אנה לתפקיד מנכ"ל הנמל, כעת העיניים נשואות אליו בנוגע לטיפול בתאונות העבודה הרבות. 

 הברזל שנפל סמוך לעובד בנמל אשדוד

העובדים בנמל אשדוד טוענים כי ההנהלה בוחרת בתחזוקת חירום במקום תחזוקה מונעת, ומסבירים: "לדוגמה, ההנהלה תאשר למנוף לעבוד במשך משמרות רבות כדי להרוויח יותר, בידיעה שזה בא על חשבון טיפולים תקופתיים וביקורות חודשיות". העובדים הוסיפו כי רק בעקבות האסון שנמנע בנס לפני שלושה ימים, הוחלט לבצע בדיקה של חלק מהמנוף לפני תחילת העבודה. 

מנמל אשדוד נמסר בעקבות האירוע: "נערך תחקיר לניתוח נסיבות המקרה, להפיק לקחים ולהטמיעם בעתיד. הנהלת החברה הנחתה מיד לערוך ביקורות יזומות למניעת הישנות האירוע". על הטענות לבעיות בטיחות קשות במקום נמסר כי "נמל אשדוד  מבצע תחקיר מעמיק לאחר כל אירוע בטיחותי, הכולל ניתוח של המקרה, הפקת לקחים ויישומם, תוך הטמעת הנחיות משרד העבודה. התאונה שקרתה לאחרונה נמצאת בחקירת משטרה, ולכן מטבע הדברים לא נוכל להתייחס. החברה תשתף פעולה עם גורמי החקירה ככל שיידרש". 

תגיות:
אשדוד