התקיפה בעיראק

דיווח: שני חיילים אמריקנים וחייל בריטי נהרגו במתקפת קטיושות בעיראק

בהתקפה נורו 10 קטיושות על בסיס בצפון בגדאד. זמן קצר לאחר מכן דווח על תקיפה של מיליציות שיעיות בגבול עיראק-סוריה – מרכז המעקב הסורי דיווח על 18 הרוגים בקרב המילציות הפרו-איראניות
אלון אמיצי
11 במרץ 2020
22:45
עודכן ב 06:44

שני חיילים אמריקנים ובריטי אחד נהרגו אמש (רביעי) במתקפת קטיושות על בסיס "א-תאג'י" שבצפון בגדאד שבעיראק, כך דווח ברשת "פוקס ניוז". הצבא העיראקי דיווח ש-10 רקטות נפלו בבסיס שבו נוכחים גם כוחות אמריקנים. 

זמן קצר לאחר מכן, דווח בערוץ "אל-חדת'" על תקיפה של בסיסי מיליציות פרו איראניות בהן עיראקיות בגבול סוריה-עיראק. לפי הדיווחים, הותקפו יעדים בכפר הרי במחוז דיר א-סדר מזרח סוריה, ונשמעו שמונה פיצוצים.

לפי מרכז המעקב הסורי ההערכות הן ששלושה מטוסי קרב של ארצות הברית תקפו יעדים של המיליציות באזור אל-בוכמאל שבמזרח סוריה – 18 פעילים פרו-איראנים נהרגו. ערוץ אל-ערביה דיווח כי בכיר במיליציה הפרו-איראנית "חיידריון"– נפצע באורח קשה בתקיפות האמריקניות.

גורם במיליציות הפרו איראניות בעיראק אמר לערוץ רוסיה אל-יום כי "ארצות הברית היא שביצעה את התקיפות". גורם אופוזיציה בדיר א-זור, שבמזרח סוריה אמר לסוכנות הידיעות הגרמנית כי מטוסים ביצעו יותר מ-15 תקיפות בשני גלים נגד יעדים שונים. לפי אותו גורם, ישנם יותר מ-100 נפגעים.

הפעם האחרונה שבה נהרג אזרח אמריקני מירי רקטות בבגדאד, היה בחודש דצמבר האחרון כשקבלן בצבא ארצות הברית נהרג בבסיס סמוך לעיר כירכור. בתגובה לכך, חיסלו כמה ימים לאחר מכן האמריקנים את מפקד "כוח קודס" קאסם סולימאני, בנמל התעופה הבינלאומי בבירה העיראקית. יחד איתו חוסלו גם סגן מפקד ארגון הגג של המיליציות השיעיות הפרו איראניות, אבו מהדי אל-מוהנדיס, ואחראי על הקשרים והפרוטוקולים במיליציות מוחמד רידא אל-ג'אברי.