בית ספר
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

תינוק בן חצי שנה נדבק בקורונה, אל על מבטלת 80% מהטיסות

מספר החולים עלה ל-109: תינוק בן חצי שנה נדבק • אל על תבטל 80% מהטיסות | עדכונים שוטפים
כתבי כאן חדשות
12 במרץ 2020
07:50
עודכן ב 18:40

מספר החולים בנגיף עלה היום (חמישי) ל-109 כששניים מהם עדיין מוגדרים במצב קשה. אחד מהחולים שאובחנו הוא תינוק בן חצי שנה. כמו כן, בעקבות המשבר אל על תשעה את 80% מטיסותיה מיום ראשון. כל קווי אירופה למעט אנגליה יבוטלו. 

מערכת החינוך תושבת? משדר מיוחד בכאן 11

משרדי הממשלה והמועצה לביטחון לאומים דנים באפשרות להשבית את הלימודים במוסדות החינוך מיום ראשון, בעקבות ההתפשטות של נגיף קורונה. ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להכריע בסוגיה בשעות הקרובות, וימסור הצהרה ב-20:00. לפי גורמים המעורים בנושא, הנטייה היא לסגור את מוסדות החינוך. מוקדם יותר טענו גורמים נוספים שאין מנוס מסגירת מוסדות החינוך, השאלה היא מתי.

הכלכלנית הראשית במשרד האוצר שירה גרינברג בריאיון לכאן חדשות: "צעד של סגירת מוסדות חינוך הוא משמעותי מאוד. העלות למשק מוערכת בכמה מיליוני שקלים ליום".

הנהלת האוניברסיטה העברית הודיעה שהיא דוחה את פתיחת סמסטר ב בשבוע, כדי להיערך להוראה מרחוק בצורה מקוונת. הבחינות בסמסטר א, שאמורות להתקיים בשבוע הבא, יערכו כרגיל. הלימודים יחלו ב-22 במארס. האוניברסיטה העברית היא הראשונה בישראל שהודיעה כי לא יתקיימו לימודים במתחמה, אלא בלמידה מרחוק בלבד.

בפעם השנייה השבוע, הבורסה בתל אביב נפתחה היום  בדחייה של חצי שעה עקב הירידות החדות. בית המעצר במגרש הרוסים בירושלים הושם הבוקר בבידוד לאחר שקצינה מבית המעצר דיווחה כי הייתה במגע עם חולה קורונה מאומת. בשירות בתי הסוהר הוחלט כי לא תותר כניסה או יציאה מבית המעצר עד לקבלת תוצאות הבדיקה שלה. נוסף על כך, לא יתקבלו עצורים חדשים ולא יוצאו עצורים לבית משפט. כלואים שאמורים להשתחרר - יוצאו ישירות לבידוד בית.

כ-100 בתי מלון נסגרו היום ברחבי הארץ ומספר דומה ייסגר ביום ראשון. בענף מבקשים של העברת תקציב ייעודי למשרד התיירות בסך 500 מיליון שקלים. גם באזורים מוטי תיירות פנים, כמו אילת וים המלח, נסגרו מלונות רבים והתפוסה ירדה מתחת ל-30%. בענף המלונאות ישנם כ-30 אלף עובדים מתוך 50 אלף שנמצאים בסכנת פיטורים.

1,100 תלמידי בית הספר עירוני ה' במודיעין לא יגיעו ביום ראשון ללמוד. 94 מהם ייכנסו לבידוד וכך גם 80 מורים. זאת לאחר שאחת המורות בבית הספר נדבקה בנגיף קורונה. המורה שוהה בבידוד עם בני משפחתה שאינם חולים מאז יום שבת ומצבה קל. בתחקיר שנערך לה התברר כי במהלך הימים בהם היא לימדה בבית הספר.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן מהליכוד אמר הבוקר כי משבר הקורונה משמעותי, אך המצב נמצא בשליטה. בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר כהן: "כמות הנדבקים בישראל היא מהנמוכות בעולם. אנחנו נכנסים למשבר כשאנחנו באיתנות כלכלית. יש מלאי בישראל למספר חודשים קדימה. ייצור המזון ממשיך כסדרו, ואין שום סיבה לאגור". הוא הוסיף כי הביטוח הלאומי ערוך להעניק סיוע למי שנמצא בחופשה ללא תשלום. 

44,135 בני אדם נכנסו עד כה לבידוד בית בישראל. כמעט 32 אלף ישראלים נמצאים בבידוד בית נכון לשעה זו. כ-5,446 בדיקות נעשו כדי לבחון הידבקות בקורונה, וב-100 מקרים התקבלה תוצאה חיובית. מבין 100 המקרים הידועים בארץ, שני בני אדם מאושפזים במצב קשה, ארבעה בני אדם במצב בינוני והשאר במצב קל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע אתמול על החמרת המגבלות בעקבות התפשטות הנגיף בישראל, ובהן איסור על התקהלות של יותר מ-100 איש, למעט במקרים חריגים. בהצהרה מיוחדת עם שר הבריאות יעקב ליצמן, ראש המטה לביטחון לאומי ומנכ"ל משרד הבריאות, הוסיף נתניהו כי נשקלת דחייה של הלימודים במוסדות להשכלה גבוהה.