משחק של הפועל ירושלים בכדורסל ללא קהל בארנה בירושל

בעקבות התפשטות קורונה: היורוליג ביטלה את משחקיה

משחקה של מכבי ת"א נגד בסקוניה בהיכל מנורה מבטחים לא יתקיים. גם פיב"א הודיעה על ביטול המשחקים בליגת האלופות בכדורסל, שם משחקת הפועל ירושלים. קבוצות הכדרוסל והכדורגל של ריאל מדריד בבידוד לאחר שאחד משחקני הכדורסל נדבק
ליאן וילדאו
12 במרץ 2020
09:54
עודכן ב 12:32

התפשטות קורונה: אחרי הפגיעה הקשה בענפי התעופה והתיירות, הנגיף וההנחיות לציבור המתלוות אליו החלו לפגוע בענפי התרבות והספורט ברחבי העולם, כשאירועים רבים מתבטלים או מתקיימים ללא קהל. הנהלת ליגת הירוליג בכדורסל הודיעה היום (חמישי) על ביטול המשחקים, לאחר שארגון שחקני היורוליג דרש זאת מהנהלת המפעל. משחקה של מכבי תל אביב נגד בסקוניה הספרדית, שהיה אמור להתקיים הערב בהיכל מנורה מבטחים - לא יתקיים.

גם הפדרציה הבין לאומית לכדורסל - פיב"א - הודיעה על הפסקת משחקי ליגת האלופות. הפועל ירושלים הייתה אמורה לשחק בשלב רבע הגמר במסגרת הטורניר נגד בורגוס הספרדית.

מאמן הפועל ירושלים בכדורסל עודד קטש התייחס הבוקר למשחק של קבוצתו אמש נגד פרישטרי היוונית, שהתקיים בלי קהל בשל מגפת קורונה. בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב אמר קטש כי הוא מקווה שהעונה תימשך, אך הבהיר כי לא יהיה לזה טעם אם זה יקרה בלי קהל. 

קטש התייחס לתחושות שחקניו וציין כי לפני המשחק הייתה אי ודאות מאוד גדולה בכל הנוגע לטיסה ולהוראות הבידוד. "אי אפשר להרגיש תחושת ביטחון בשום מקום בעולם", הוסיף מאמן הפועל ירושלים.

משחקי חצי גמר גביע המדינה לנשים בכדורסל יתקיימו גם ללא קהל וללא תקשורת. המשחקים יתקיימו ביום שני: מכבי אשדוד נגד מכבי חיפה, ואליצור רמלה נגד מכבי עירוני רמת גן. כבר אתמול הודיעו מנהלות ליגות הכדורסל והכדורגל בישראל כל כלל משחקי הליגות המקצועניות יתקיימו ללא קהל.

החלטות דומות התקבלו ברחבי אירופה ובארצות הברית. בספרד הופסקו כל משחקי הליגה הראשונה בכדורגל - "לה ליגה" - בשל החשש מנגיף קורונה. שחקני ריאל מדריד בכדורגל וכדורסל נשלחו לבידוד לאחר שהתגלה כי אחד משחקני הכדורסל נדבק בקורונה. בהודעה רשמית מודיעה ריאל מדריד כי מכיוון ששתי הקבוצות חולקות מתקנים התקבלה ההחלטה. גם אנשי צוות ייכנסו לבידוד והמתקנים ייסגרו.  ליגת ה-NBA הודיעה הלילה כי היא עוצרת את המשחקים עד להודעה חדשה בעקבות התפשטות הנגיף. מוקדם יותר דווח כי רודי גובר, שחקנה של יוטה ג'אז, נדבק בנגיף. בספרד מדווחים כי התגלה מקרה של קורונה בקבוצת ריאל מדריד בכדורסל, וכעת כל שחקני הקבוצה נמצאים בבידוד.

באיטליה הופסקו כלל אירועי הספורט, כולל משחקי הליגה האיטלקית בכדורגל, ובליגות רבות בכדורגל האירופי - כולל ליגת האלופות - הוחלט על קיום משחקים ללא קהל.

תיאטרון הבימה נסגר עד לסוף החודש

התיאטרון הלאומי הבימה ייסגר מהיום עד סוף החודש הבא. השחקנים והעובדים של הבימה יזכו לגיבוי כלכלי מהמוסד לביטוח לאומי.

צילומי הסדרה "Hit & Run" בישראל, של ענקית הסטרימינג נטפליקס, הופסקו. זאת לאחר שבחודש שעבר נסגרו אזורים בתל אביב כדי לאפשר את הצילומים. מנטפליקס לא נמסרה תגובה.