סלומון טקה והאבן שהושלכה על השוטר באירוע הירי

סנגורו של השוטר הנאשם בירי סלומון טקה: "היה שיכור ומסומם"

במהלך הדיון השני במשפטו של השוטר אמר עורך דינו יאיר נדשי: "טקה וחבריו הגיעו לחורשה כדי למכור סמים לקטין תוך שהם סוחטים אותו באיומים". עוד נטען כי כתב האישום הוגש בשל "האווירה הציבורית" • השופט עצר את הדיון לאחר שנשמע שיעול באולם וביקש ממי שחולה או שחזר מחו"ל לעזוב את המקום
חן ביאר
12 במרץ 2020
11:52

משפטו של השוטר היורה בסלומון טקה: סנגורו של השוטר היורה, עורך הדין יאיר נדשי, טען היום (חמישי) בדיון בבית משפט השלום בחיפה כי "טקה וחבריו התכנסו בחורשה כדי לספק סמים לקטין, תוך כדי שהם סוחטים אותו באיומים". עוד טען נדשי כי כתב האישום הוגש בשל "האווירה הציבורית". בצל התפשטות הקורונה, השופט עצר את הדיון לאחר שנשמע שיעול באולם. הדיון המשיך לאחר שהשופט ביקש ממי שחולה או שחזר מחו"ל לעזוב את המקום.

הירי בסלומון טקה: השתלשלות האירועים - שלב אחר שלב


סנגורו של השוטר המשיך בטיעוניו ואמר כי "אמנם השוטר לא היה בזמן משמרת, אבל הוא מאמין שהוא נמצא בתפקיד כל הזמן". התובע, עורך הדין רונן יצחק, השיב לטענות ואמר כי הם לא היו קשובים לקולות הרחוב. "אנחנו עוסקים במשפטים. יש אינטרס ציבורי עליון לנהל את התיק הזה", אמר יצחק".

לפני תום הדיון, אביו של סלמון פנה לשופט והתלונן על תהליך הכניסה לבית המשפט, "נוהגים במשפחה באופן מקומם ומפלה". השופט החליט כי בשלב זה לא ניתן להחליט בעניין טענות הסנגור והוא יהיה רשאי לעלות אותן גם בהמשך.