מאמן ארסנל, 16.02.20
צילום: אי-פי

מאמן קבוצת הכדורגל ארסנל נדבק בנגיף קורונה

בעקבות זאת שחקני הקבוצה הוכנסו לבידוד, ומשחק הליגה נגד ברייטון נדחה. המאמן מיקל ארטטה: "זה ממש מאכזב. אגיע לעבודה ברגע שיתאפשר לי"
רויטרס
13 במרץ 2020
02:38

קבוצת הכדורגל האנגלית ארסנל הודיעה הלילה (שישי) כי מאמנה מיקל ארטטה חלה בקורונה, ושבעקבות כך השחקנים נכנסו לבידוד. כמו כן משחק הפרמייר ליג של הקבוצה נגד ברייטון שהיה אמור להתקיים ביום שבת - נדחה. ארטטה  כתב בהצהרה שפורסמה באתר של ארסנל כי "זה ממש מאכזב, אבל נבדקתי לאחר שהרגשתי לא טוב. אגיע לעבודה ברגע שיתאפשר לי".

ליגת העל הודיעה שתכנס מחר בבוקר ישיבת חירום בנושא. מנכ"ל ברייטון, פול ברבר, אמר כי "בראש ובראשונה המחשבות שלנו עם מיקל ארטטה ואנחנו מאחלים לו החלמה מהירה. אנו מתנצלים בפני כל המעריצים על אי הנוחות, אך אנו מאמינים שכולם יבינו שאנו עומדים בפני מצב חסר תקדים".

בהצהרת ארסנל נמסר כי כל מי שניהל קשר הדוק לאחרונה עם ארטטה ייכנס לבידוד עצמי בהתאם להנחיות הבריאות של הממשלה. עוד נאמר בהצהרה כי "אנו מצפים שמדובר במספר לא מבוטל של אנשים, כולל הסגל המלא של הצוות הראשון וצוות האימון". הקבוצה מנסה כעת להתחקות אחר כל אנשים אחרים שהיו אולי במגע עם ארטטה.

מנכ"ל ארסנל, ואן צ'טהאם, אמר: "הבריאות של האנשים שלנו ושהקהל הרחב היא העדיפות הראשונה, וכאן נמצא המיקוד שלנו. המחשבות עם ארטטה שהביע אכזבה. אנו נמצאים בדיאלוג עם כל האנשים הרלוונטיים כדי לנהל את המצב הזה באופן נכון, ואנו מצפים לחזור לאימונים ולשחק ברגע שהיועץ הרפואי יאפשר זאת".