חברת הכנסת, ארכיון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לוי-אבקסיס: צו השעה מחייב ממשלת חירום לאומית

חבר הכנסת סער לכאן רשת ב: נדרשת הפסקת אש ושביתת נשק במלחמות הפוליטיות • ראש הממשלה שוחח מוקדם יותר הלילה עם יו"ר כחול לבן וקרא לו להיפגש כדי להקים ממשלת חירום
כתבי כאן חדשות

משבר קורונה: חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס כתבה הבוקר (שישי) בחשבון הפייסבוק שלה כי תומכת בריאיון ממשלת החירום הלאומית, לה קרא אתמול נתניהו. "שום תירוץ לא יצדיק עמידה מן הצד בשעת חירום זו. זהו צו השעה וצריך לכונן ממשלת חירום לאומית. עלינו לעשות הכל כדי להגן כחומה בצורה לבלימת הנגע האיום המאיים על התנהלותה השוטפת של ישראל, על הכלכלה, על החינוך ובטח ובטח שעל הבריאות, על עמנו, על מדינתנו".

זאת לא הפעם הראשנה בה חברת הכנסת קוראת לממשלה רחבה. ביום שלישי האחרון הבהירה בחשבון הפייסבוק שלה כי היא מתנגדת לממשלת מיעוט ואינה מחוייבת עוד לחיבור עם מרצ. "לנוכח ההתפתחויות הפוליטיות האחרונות, כאשר לנגד עינינו מופרים נורמות ועקרונות בסיסיים, ברצוני להבהיר כי לא אתמוך בממשלה הנשענת על בל"ד והרשימה המשותפת ואינני רואה עצמי מחויבת עוד לשותפות עם מפלגת מרצ, שנכפתה עליי ועל עמיר פרץ שותפי".

חבר הכנסת גדעון סער מהליכוד אומר כי נדרשת הפסקת אש ושביתת נשק במלחמות הפוליטיות ויש להקים ממשלה רחבה בראשות בנימין נתניהו. בראיון לרן בנימיני בכאן רשת ב אמר כי נתניהו עומד בראש המפלגה הגדולה ומטפל במשבר קורונה זה שבועות ולכן הוא שצריך לעמוד בראשות ממשלה כזאת. סער פסל את שילובה של הרשימה המשותפת בממשלת אחדות, משום שלדבריו היא מזדהה תכופות עם עמדות האויב, אך קרא למנות שר ערבי שאינו שותף לעמדותיה של הרשימה.

ראש הממשלה שוחח מוקדם יותר הלילה עם יו"ר כחול לבן בני גנץ, וקרא לו להיפגש מייד במטרה להקים ללא דיחוי ממשלת חירום לאומית.  נתניהו הבהיר בשיחה: "תומכי טרור לא יכולים להיות חלק מהממשלה – לא בשגרה ולא בחירום". גנץ השיב לראש הממשלה כי בכוונתו לסייע בכל פעולה שקשורה בטובת הציבור בנושא זה.

ח"כ אלון שוסטר מכחול לבן אמר לכמה מפעילי המפלגה: "בימים הקרובים תיבחן רצינות ההצעה של נתניהו והצורך בה. בד בבד יימשכו המאמצים לקבלת ההמלצה בכנסת ולהקמת ממשלה. ללא כל קשר, נמשיך לנהוג באחריות ובממלכתיות בכל הקשור למאבק בקורונה ובשמירת התיאום עם שותפינו".


גנץ אמר לאחר בקשת נתניהו: "כחול לבן בראשותי גיבתה עד היום ותמשיך לגבות את המאבק המשותף במגפת הקורונה והשפעותיה. כפי שעשינו עד כה, נמשיך לנהוג בממלכתיות ובאחריות למען הציבור. לאור המצב, נהיה נכונים לדון בהקמת ממשלת חירום לאומית רחבה שתכלול נציגות של כל חלקי הבית. נעשה כל מאמץ בכדי לקדם מהלך זה למען אזרחי ישראל ומדינת ישראל".