חסן נסראללה

נסראללה: "הנגיף לא מבחין בין דתות וגבולות"

מזכ"ל חיזבאללה הגיב לשמועות לפיהן נדבק בנגיף קורונה וקרא להן "שקרים ובדיות" • בנוסף, קרא לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ להסיר את הסנקציות שהטיל על איראן נוכח התפשטות הנגיף
אלון אמיצי
14 במרץ 2020
01:55

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, נשא אמש (שישי) דברים בצל השמועות שנפוצו בימים האחרונים לפיהן נאלץ להיכנס לבידוד בשל התפשטות נגיף קורונה. בנאום שנשא אמר נסראללה כי כל הטענות שנשמעו בלבנון לפיהן ארגונו הסתיר מקרי הידבקות בנגיף הן "שקרים ובדיות".

נסראללה התייחס להתפשטות הנגיף בעולם וקרא לאזרחי לבנון לראות עצמם כמי ששותפים למאבק בנגיף. "הנגיף לא מבחין בין דתות וגבולות, עלינו להתנהג בצורה אנושית זה עם זה, אין זה הזמן לנקמות ולחיסולי חשבונות פוליטיים", אמר מזכ"ל חיזבאללה. נסראללה קרא לכל מי שנדבק בנגיף או מפתח תסמינים כלשהם להודיע על כך לגורמים המתאימים ולהיכנס לבידוד ביתי. לדבריו מדובר ב"חובה הגיונית ודתית".

בהמשך נאומו גינה נסראללה את התקיפה האמריקנית בעיראק שאירעה אתמול לפנות בוקר ואמר כי ארצות הברית ביצעה "פשע שיוביל לתשובות המתאימות מעיראק". בנוסף, התייחס מזכ"ל חיזבאללה להתמודדות האמריקנית עם הנגיף ולגלג על הכרזתו של הנשיא טראמפ על מצב חירום לאומי, לאחר שלדבריו האחרון הקל ראש בימים האחרונים בנושא זה. נסראללה כינה את הנשיא טראמפ והממשל האמריקני "השקרנים הגדולים בעולם" וטען שהפרטים שאיראן מפיצה בעניין התפשטות הנגיף בשטחה נכונים. בנוסף דרש מטראמפ להסיר את הסנקציות שהטיל על איראן נוכח המצב.