התקיפה האמריקנית, אתמול
צילום: אי-פי

יום אחרי התגובה האמריקנית: תקיפה לעבר בסיס בעיראק

דיווח על מתקפה נגד בסיס מצפון לבירה בגדאד, שני חיילים עיראקים נפצעו
רועי קייס ועומרי חיים
14 במרץ 2020
11:07

דיווח בעיראק: יומיים אחרי תקיפה שבה נהרגו שני חיילים אמריקנים ובריטי אחד בבסיס מצפון לבגדאד, ואחרי התגובה האמריקנית אתמול, הבוקר (שבת) דווח על תקיפה רקטית נוספת לעבר בסיס א-תאג'י מצפון לבירה. על פי הדיווחים שני חיילי צבא עיראק נפצעו בתקיפה.


בצבא עיראק דיווחו כי כמה חיילים בשורותיהם נפגעו באורח קשה. בהודעת הצבא צוין כי במסגרת התקיפה נפלו 33 קטיושות בשטח הבסיס, באזור שבו נכחו כוחות של צבא עיראק. עוד נמסר בהודעה כי צבא עיראק מסרב לראות תגובה אמריקנית לאירוע שתתבצע בלי הסכמתן של הרשויות במדינה כפי שקרה מוקדם יותר השבוע.

ארצות הברית תקפה אתמול בסיסים של המיליציות הפרו-איראניות בכמה מוקדים בעיראק. בכירים בצבא האמריקני מסרו כי התקיפה באה  בתגובה לירי הרקטי שבוצע יום קודם לכן לעבר בסיסים שבהם נכחו כוחות אמריקניים, ושבעקבותיו נהרגו שני חיילים אמריקנים וחייל בריטי אחד.

בפנטגון מסרו כי מדובר ב"תקיפות מגננתיות מדויקות" לעבר יעדים של מיליציות הנתמכות על ידי איראן, וכי התקיפות כוונו לעבר אתרים של גדודי חיזבאללה והן היו פרופורציונליות ומדויקות. בכיר במשרד ההגנה האמריקני אמר כי התקיפות בוצעו לעבר חמישה יעדים, בעיקר לעבר מחסני תחמושת. לדברי הבכיר התקיפות בוצעו על ידי כלי טיס אמריקניים מאוישים.

כלי תקשורת המזוהה עם המיליציות הפרו-איראניות במדינה דיווח כי שני אנשי משטרה נהרגו במחוז באבל. עוד לפי הדיווח, בתקיפות נפצעו שבעה בני אדם, בהם שלושה מהמיליציות הפרו-איראניות, שניים מצבא עיראק ושניים ממשרד הפנים במדינה. מוקדם יותר דווח כי הותקף גם שדה תעופה צבאי ישן בעיר כרבלאא, הנמצאת כ-100 קילומטרים דרומית לבגדאד. כלי תקשורת אחרים במדינה דיווחו כי התקיפה התרחשה באזור ג'ורף סח'ר שמדרום לבגדאד, ובערוץ אל-ג'זירה דווח כי התקיפות התבצעו לעבר מוצבים שממוקמים במחוזות סלאח א-דין, באבל וכרבלאא' הנמצאים דרומית לבירה, ובמחוז ואל-בסרה הנמצא בדרום מזרח המדינה.