מתחם בידוד בשיבא
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בעקבות עלייה במספר חולי קורונה בתל השומר - יוקם מתחם ייעודי לחולים קשים

המתחם יכלול כ-40 מיטות טיפול נמרץ וציוד הנשמה. צוותי רפואה ייעודים ינותבו לטיפול בחולי הקורונה הקשים. מדובר במתחם נפרד שלא יהיה חלק ממתחם הבידוד הקיים
קטי דור
15 במרץ 2020
09:23
עודכן ב 11:52

פסום ראשון: עקב העלייה במספר חולי הקורונה בישראל, בבית החולים שיבא בתל השומר מקימים מתחם ייעודי לחולי קורונה קשים. במתחם שיהיה מיועד לחולים שמצבם הסתבך והפך מורכב, יהיו כ-40 מיטות טיפול נמרץ וציוד הנשמה. בבית החולים מתכננים לנתב צוותי רפואה ייעודים לחולי הקורונה הקשים. המחלקה לחולים קשים לא תוקם במתחם הבידוד שכבר הקימו בבית החולים, אלא במתחם נפרד.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אומר הבוקר (ראשון) כי פנינו לתקופה ארוכה של התמודדות עם הקורונה וכי המודלים העדכניים מדברים על תקופה שתימשך גם בשנת 2021. בריאיון לקרן נויבך בתוכנית סדר יום, בכאן רשת ב, אמר בר סימן טוב כי אפשר להעריך שתהיה החמרה בהנחיות ושיהיו עוד שינויים והתאמות באורח החיים שלנו מתוך התפיסה שצריך לשמור מרחק בין אנשים כדי למנוע הדבקה, וכי נצטרך לעבוד הרבה יותר מהבית ולהיות באינטראקציות הרבה יותר דיגיטליות ופחות פרונטליות.

האזינו לריאיון עם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב

מנכל המשרד הוסיף כי "המאמץ המרכזי כרגע הוא לאתר את האנשים החולים כמה שיותר מהר ולבודד מגעים כדי למנוע הדבקה וכי הרבה אנשים לא יודעים שהם חולים – ולמעשה מרבית החולים לא מרגישים דבר והם עלולים להדביק אחרים. הוא הדגיש כי אם יש סימפטומים של חום או נשימתיים יש להיות בבית בבידוד עד שיחלפו התסמינים ולהמתין עוד יומיים לאחר מכן בבידוד הביתי". בר סימן טוב אמר עוד כי קשה לנו לתפוס את קצב ההדבקה של הנגיף והוסיף כי " יהיה רע לפני שיהיה טוב".

פרופסור ארנון אפק, המשנה למנהל המרכז הרפואי שיבא, אמר הבוקר כי אמצעי הבידוד שנקט משרד  הבריאות - עובדים. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמר פרופסור אפק: "קצב האירועים הוא מאוד דינמי. פאניקה היא בעיית הבעיות שלנו. באירופה לא נקטו את הצעדים ושם זה מתפשט מהר. מערכת הבריאות נאלצת להתמודד עם מקרים רבים. אנחנו לומדים ומשתפרים כל הזמן. אמצעי הבידוד שלנו עובדים. הם משטיחים את העקומה. אף אחד לא צריך להפר את הוראות משרד הבריאות, זו ההגנה של כולנו, ואם אומרים לך להיות בבידוד - תהיה בבידוד". על אמצעי המעקב אחרי חולים שתאפשר המשטרה אמר פרופ' אפק: "לישראל יש המון יכולות ואפשר בצורה זהירה תוך שמירה על עקרונות הדמוקרטיה לעשות את זה בצורה טובה. בסופו של דבר אתה צריך לפעול עם מה שיש לך".