ג'יימס בונד, מולאן ודברים מוזרים
צילום: אם-ג'י-אם, אולפני דיסני, נטפליקס

עוצרים, דוחים ובוכים: הקורונה הגיעה להוליווד

תעשיית הבידור האמריקנית נאלצת להתמודד עם המציאות שיצרה התפשטות הנגיף. אילו סרטי קולנוע נדחו? אילו סדרות נעצרו? ומתי ייצא ג'יימס בונד החדש?
אלון פרוכטר
15 במרץ 2020
13:50

מגיפת קורונה משפיעה על כל תחומי החיים ברחבי העולם. כפועל יוצא, גם תעשיית הבידור מתמודדת עם המציאות החדשה - בין אם בדחיית יציאתם של סרטי קולנוע שאמורים היו לצאת בימים ובשבועות הקרובים, ובין אם בעצירת צילומים של תוכניות טלוויזיה וסרטים נוספים. הנה חלק מההפקות הבולטות שנגיף קורונה הגיע גם אליהן.

סרטי הקולנוע שנדחו

גרסת הלייב אקשן החדשה של אולפני דיסני לסרט הקולנוע "מולאן" שאמורה הייתה לצאת לאקרנים בשבוע הבא נדחתה למועד לא ידוע. על פי הדיווחים באתרי הבידור, בדיסני מעוניינים להוציא את הסרט לאקרנים עוד בשנת 2020. יציאת הסרט ה-25 בסדרת סרטי ג'יימס בונד, "לא זמן למות" שאמור היה לצאת לאקרנים בחודש הבא, נדחתה לנובמבר הקרוב. גם יציאת הסרט התשיעי בסדרת סרטי "מהיר ועצבני" נדחתה מחודש מאי הקרוב לאפריל של השנה הבאה.

הפקות הסרטים שנעצרו

פגרה לא מתוכננת נכפתה על לא מעט פרוייקטים קולנועיים שמצטלמים בימים אלה. ההפקה האחרונה שעלתה לכותרות היא הסרט הביוגרפי על מלך הרוק'נרול אלביס פרסלי. צילומי הסרט שנערכים מזה מספר שבועות באוסטרליה, בבימויו של באז לורמן, נאלצו להיעצר לאחרונה בעקבות הידבקותו של טום הנקס בנגיף קורונה. הנקס שמגלם בסרט את סוכנו של אלביס, הודיע ביום רביעי שעבר כי נאלץ להיכנס לבידוד עם רעייתו לאחר שפיתחו תסמינים למחלה.

גם צילומי הסרט "באטמן" בכיכובם של רוברט פטינסון, ג'ון טורטורו וקולין פארל שמצטלם בימים אלה בלונדון, הופסקו לשבועיים הקרובים. ההפקה הזו מצטרפת לצילומי הסרט השלישי בסדרת סרטי "עולם היורה" שצילומיה באנגליה נעצרו גם הם לאחרונה.

בגזרת הפקות הקולנוע המתוכננות, צילומי גרסאת הלייב אקשן של אולפני דיסני לסרט "בת הים הקטנה" שתוכננה להתחיל השבוע בלונדון, כמו גם הסרט השביעי בסדרת "משימה בלתי אפשרית" שצילומיו תוכננו להתקיים בוונציה החודש - נידחו למועד לא ידוע.

חברת נטפליקס הודיעה אתמול על עצירת צילומי הסרט "Red Notice" בכיכובם של גל גדות, דוויין ג'ונסון (דה רוק) וראיין ריינולדס בשבועיים הקרובים. הפקת הסרט שצולם בשבועות האחרונים במספר אתרים ברחבי העולם, ביניהם איטליה, עברה לאחרונה לאטלנטה.

הפקה נוספת של ענקית התוכן שנאלצה לעצור את צילומיה היא הסרט המוזיקלי "הנשף", בכיכובן של זוכות האוסקר מריל סטריפ וניקול קידמן. הסרט שמבוסס על מחזמר מצליח מברודוויי צולם בשבועות האחרונים בלוס אנג'לס וצילומיו הופסקו עד להודעה חדשה.

צילומי הסדרות שהופסקו

בגזרת סדרות הטלוויזיה, בין ההפקות הבולטות שצילומן נעצר ניתן למנות את "חוק וסדר: מדור מיוחד", "האנטומיה של גריי", "אופוריה", "פארגו", "הקרב הטוב", "המתים המהלכים" וכן תוכניות ריאליטי אמריקניות כמו "הרווקה", "הישרדות" ו"המירוץ למיליון". נטפליקס נאלצה לעצור את צילומי העונות החדשות של "דברים מוזרים", "בובה רוסית" ו-"לוציפר". גם צילומי העונה השנייה של "תוכנית הבוקר" של אפל טי-וי הושבתו.

מפיקי תוכניות האירוח האמריקניות שמגישים ג'ימי קימל, ג'ון אוליבר, ג'ימי פאלון, ג'יימס קורדן, סטיבן קולבר ואלן דג'נרס הודיעו על יציאה לפגרה שתימשך לפחות עד ל-30 במארס, אלא שחזרה מלאה לשידור בתאריך הזה רחוקה מלהיות מובטחת. להודעה הזאת קדמה בשבוע שעבר ההחלטה להמשיך ולצלם את התוכניות ללא קהל, אולם ההנחיות החדשות בארצות הברית הובילו לביטול הצילומים באופן מוחלט.