חולה מועבר לבית חולים ברומא ביחידת אכלוס מבודדת, ה
צילום: אי-פי

סין אישרה ניסויים בבני אדם למציאת חיסון לקורונה

כך על פי דיווחים מצד מפלגת השלטון • טראמפ שומר על אופטימיות: "ננצח בקרוב" • המדען הראשי של בריטניה: צפויים 20 אלף מתים בממלכה • ארגון הבריאות העולמי: שניים מעובדינו נדבקו בווירוס
כתבי כאן חדשות
17 במרץ 2020
18:33

התפשטות נגיף קורונה בעולם: סין אישרה היום (שלישי) ניסויים בבני אדם למציאת חיסון לווירוס, כך על פי דיווחים מצד מפלגת השלטון. את צוות החוקרים מוביל צ'ן ווי, מהאקדמיה הרפואית הצבאית למדעים. בד בבד, ארגון הבריאות העולמי הודיע כי שניים מעובדיו חלו בנגיף. 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ממשיך להפגין ביטחון כי ארצו מתמודדת היטב עם נגיף קורונה. בתדרוך לעיתונאים בבית הלבן אמר טראמפ כי "אם הטיפול בנגיף יתנהל כשורה, ארצות הברית יכולה לשוב לקדמותה באופן מהיר. יום אחד נעמוד כאן ונגיד 'ניצחנו' ואנחנו ננצח מהר יותר מכפי שאנשים חושבים".

בבריטניה נמשכת מגמת ההחמרה בצעדים נגד ההתפרצות. זאת לאחר שהממשלה בריטית ספגה ביקורת מארגון הבריאות העולמי על מדיניותה המקלה. המדען הראשי של בריטניה, סר פטריק וולאנס, הזהיר כי ייתכן שכ-55 אלף מתושבי הממלכה כבר נדבקו בנגיף קורונה. וולאנס אמר כי אם מספר המתים מן הנגיף יהיה קטן מ-20 אלף, זו תהיה תוצאה טובה. 

מלכת בריטניה אליזבת השנייה הודיעה כי היא מבטלת את מסיבות הגן השנתיות, וכי תשהה בטירת ווינדזור בשל החשש מן הנגיף. עד כה מתו מן הנגיף בבריטניה 56 בני אדם, וכ-2,000 בני אדם נדבקו בו.

בבלגיה הושבעה היום "ממשלת חירום" למאבק במשבר קורונה. מדובר בממשלת מיעוט המורכבת משלוש מפלגות, וסמכויותיה גדולות וחריגות מהרגיל. יש לה היכולת לנקוט אמצעי חירום מיוחדים ללא אישור הפרלמנט. ממשלה זו תכהן לשישה חודשים.

בהכנת הכתבה השתתפו: מתי ברנהרט, בן יניב, איתמר מרגלית ומאיה ראכלין.