התפשטות נגיף קורונה בעולם
צילום: אי-פי

לראשונה: מניין המתים מקורונה באירופה גדול מבאסיה

מספר המתים באירופה עומד על 3,421 לעומת 3,384 באסיה • מספר הנדבקים בעולם חצה את ה-200 אלף • בצעד חריג: קנצלרית גרמניה הודיעה שתנאם הערב לאומה
מערכת כאן חדשות
18 במרץ 2020
15:18

לראשונה: מניין המתים מנגיף קורונה ביבשת אירופה עקף היום (רביעי) את אסיה. מספר המתים באירופה עומד על 3,421 לעומת 3,384 באסיה. עוד דווח כי מספר הנדבקים בעולם חצה את ה-200 אלף. קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הודיעה שתנאם הערב לאומה. זוהי הפעם הראשונה מאז כניסתה לתפקיד שהיא עושה מהלך כזה, מלבד נאום השנה החדשה הקורה מדי שנה. דובר הקנצלרית שטפן זייברט ניסה להרגיע ואמר שבנאום לא ינתנו הנחיות חדשות.

במקביל, חוקרים טוענים כי עד 105,000 איטלקים נדבקו בנגיף. מכון מחקר פרטי לענייני בריאות היושב בבולוניה טוען כי באמצעות שיטת בדיקה אותה הם מכנים "אוטמטית סמי-פרמטרי" המנסה להתגבר על אתגר המספור של מקרי הידבקות במדינה שעד כה נשען על מדגם לא מייצג של האנשים שנמצא כי נדבקו בקורונה. ההערכה של המחקר הנוכחי נשענת על מספור מקרי הידבקות עם תסמינים ומקרי הידבקות ללא תסמינים וביחד עם השיטה- המטודה- אותה הם מכנים "מואצת" הם הגיעו למסקנה שעד כ-105,000 איטלקים נדבקו בנגיף, אם הערכתם נכונה אזיי שתחזית התמותה בארץ המגף תהיה נמוכה מהצפוי זאת בהשוואה לתחזיות הממשלה. בכך אחוז התמותה האיטלקי יתקרב לזה העולמי ויעמוד על 2%.

בתוך כך הנגיף ממשיך להתפשט בעולם. ג'יבוטי שבאפריקה הודיעה על מקרה ראשון של הידבקות במדינה. כמו גם בזמביה שם נמצאו שני מקרים. בבורקינה פאסו דיווחו על מקרה מוות ראשון, כמו גם במולדובה. בספרד עלה מספר המתים ל-533 ומספר הנדבקים ל-13,716. באיראן מספר המתים היגע ל1,135 לאחר עלייה של 147 מקרים ביממה החולפת.

שורת מדינות הודיעו על צעדים נוספים לטיפול בנגיף. נשיא תוניסיה קרא לאזרחי המדינה להישאר בבתיהם ולא להתקהל במטרה לעצור את התפשטות הנגיף. בטייוואן ובוליביה הודיעו על סגירת גבולות ולא תותר כניסה לזרים, ובאוקראינה הממשלה הצהירה על מצב חירום בעיר הבירה, קייב. 

בצד היפה של הקורונה, כלל קבוצות ליגת הבייסבול, 30 קבוצות, הודיעו שיתרמו מיליון דולרים כל אחת לעובדי האצטדיונים שלא יקבלו תשלום עקב ביטול המשחקים.