עדן אלנה, היום
מתוך: סוכן תרבות

צפו: עדן אלנה מגיבה בדמעות לביטול האירוויזיון

אלנה קיבלה את הבשורה בתוכנית "סוכן תרבות - המהדורה היומית" בכאן 11. בימים הקרובים צפויות הודעות נוספות באשר להשלכות ההחלטה. מדובר בפעם הראשונה בה התחרות מבוטלת, לאחר שהתקיימה ברציפות במשך 64 שנים
שני נחשוני
18 במרץ 2020
15:35
עודכן ב 16:30

"אני בשוק, אני לא יודעת איך לעכל את זה". כך אמרה היום (רביעי) נציגת ישראל לאירוויזיון 2020 עדן אלנה, בריאיון לקובי מידן ולוסי אהריש בתוכנית "סוכן תרבות - המהדורה היומית" בכאן 11. אלנה הוסיפה "רציתי לעשות את זה ורציתי לנצח". "ראיתי תגובות של אנשים והם כל כך אהבו את השיר ואת המסר שלו וזה כל כך ביאס אותי", סיכמה ולא הצליחה לעצור את הדמעות.

מוקדם יותר היום הודיע איגוד השידור האירופי  על ביטול תחרות האירוויזיון שתוכננה להתקיים בחודש מאי בהולנד. בהודעה שפרסם האיגוד ברשתות החברתיות נכתב כי חוסר הוודאות באשר להתפשטות מגפת קורונה באירופה וההגבלות המחמירות של משרד הבריאות ההולנדי ומדינות נוספות באירופה הם שהובילו להחלטה יוצאת הדופן.

צפו בריאיון עם עדן אלנה מתוך "סוכן תרבות - המהדורה היומית" בכאן 11 >>

בהודעה שיצאה לא נאמר מה יעלה בגורל הזמרים שנבחרו להתחרות בתחרות ובשירים שלהם. בימים הקרובים צפויות הודעות נוספות בנוגע להשלכות ההחלטה על נציגי המדינות. מדובר בפעם הראשונה בה התחרות אינה מתקיימת, 65 שנים מאז שנוסדה.

בתחרות שהתקיימה בשנה שעברה בישראל זכה נציג הולנד דאנקן לורנס. לפני מספר חודשים נבחרה העיר רוטרדאם לארח את התחרות במדינה. בחודש שעבר זכתה עדן אלנה בתחרות "הכוכב הבא לאירוויזיון" ונבחרה לייצג את ישראל בתחרות. מוקדם יותר החודש נבחר השיר שאמורה הייתה לבצע בתחרות - Feker Libi, של היוצרים עידן רייכל ודורון מדלי.

הפעם האחרונה בה אירחה הולנד את התחרות הייתה בשנת 1980, לפני ארבעים שנה בדיוק. אז סירבה ישראל שניצחה שנה קודם לכן עם השיר "הללויה", לארח את התחרות שנה שנייה ברציפות.