ישראלים בלימה הנצורה
קרדיט: יהונתן לוי

יצאו לדרך מטוסי אל על שיחזירו את המטיילים מפרו

מאות הישראלים בפרו ממתינים לשלושה מטוסי אל על שיחזירו את הישראלים מהמדינה שנכנסה להסגר בשל נגיף קורונה • בשעות הלילה התבשרו ישראלים בקוסקו שלא קיבלו אישור להמריא לכיוון בירת פרו
שרון עידן, ורד פלמן, עמיחי שטיין ומאיה ראכלין
19 במרץ 2020
02:12

שלושה מטוסי אל על המריאו אמש (רביעי) משדה התעופה בן גוריון אל לימה בירת פרו, במטרה להחזיר משם מאות מטיילים ישראלים הנצורים בעיר. ממשלת פרו, בדומה למדינות אחרות בדרום אמריקה, הכריזה על סגר כללי, עצרה את תנועת המטוסים וסגרה את הגבולות, וכך מצאו את עצמם הישראלים נצורים במדינה זרה.

המטוסים צפויים לנחות בשעות הצוהריים של יום חמישי בשעון המקומי בפרו, לאחר טיסה של 17 שעות. במרחק של 550 קילומטרים מלימה, שוהים מטיילים ישראלים בעיר התיירותית קוסקו, ומנסים לעשות את דרכם לבירה על מנת לחבור למטוסי אל על. כיוון שהושבתו הטיסות הפנימיות במדינה, ממתינים הישראלים בשדה התעופה לאישור מיוחד להמראה.

בשעות הערב נשלחו עשרות ישראלים משדה התעופה בקוסקו אל עבר מלונות סמוכים, לאחר שהתברר כי טרם ניתן להם אישור להמריא. שר החוץ ישראל כ"ץ שוחח בנושא עם שלטונות פרו, ודיווח בחשבון הטוויטר על שיחה שקיים עם מקבילו ש"הבטיח לשוחח עם הגורמים המתאימים ולעזור בפתרון הבעיה".