אלי ישראלי

שדרן הרדיו והטלוויזיה אלי ישראלי הלך לעולמו בגיל 71

ישראלי אחד משדרי הרדיו הוותיקים החל את דרכו בקול ישראל ומשם עבר לגלי צה"ל שם הגיש את מצעד הפזמונים הלועזי. הוא הגיש את התכנית "צעד וחצי" שסיקרה את ליגת הכדורסל, ובטלוויזיה הגיש את התכנית "עוד להיט"
עופר חלפון
19 במרץ 2020
13:14

שדרן הרדיו והטלוויזיה אלי ישראלי הלך היום (חמישי) לעולמו בגיל 71. ישראלי אחד משדרי הרדיו הוותיקים, החל את דרכו בקול ישראל ומשם עבר לגלי צה"ל, שם הגיש את מצעד הפזמונים הלועזי. הוא הגיש את התוכנית "צעד וחצי" שסיקרה את ליגת הכדורסל.

ישראלי נודע בסגנונו המשוחרר, בימים שהרדיו היה מעונב. בשנת 2016 נאלץ לעזוב את גלי צה"ל ועבר לשדר ב-103. בטלוויזיה הישראלית הגיש את תוכנית המוסיקה "עוד להיט", ואת השעשועון "מלך הטריוויה".

ישראלי שחי עם הוריו בנעוריו בברזיל, היה ידוע באהבתו למוזיקה הברזילאית, שאותה הרבה להשמיע ברדיו. ישראלי אהד את הפועל תל אביב בכדורגל וגם שימש במשך שנים כרוז הבית במשחקיה בבלומפילד. בשנים האחרונות חזר בתשובה. בשנים האחרונות סבל ממחלת ריאות. הוא השאיר אחריו שלוש בנות.

בריאיון לכאן חדשות לפני כשנה סיפר ישראלי על מחלתו: "הריאות לא פועלות נכון, קצת הלב לא בסדר, הכליות, בקטנה. הם מתפרקים לאט לאט". כשנשאל אם הוא בצרות, ענה בבדיחות הדעת: "אני בצרות? הקדוש ברוך הוא בצרות. אם אני צריך להגיע אליו מתישהו, אוי אוי אוי".

על איך התחיל לאהוד את הפועל תל אביב סיפר: "אבי היה מנהל בית ספר ולהשלמת הכנסה הוא היה גם מנהל בית ספר ערב, והיה חוזר מאוחר. ואני שואל אותו מה אנחנו, הפועל או מכבי והוא ענה לי 'אתה רואה באילו שעות אבא שלך חוזר מהעבודה - אני פועל'. זהו, זה הכל".

יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, ארז כלפון ספד לו: "אלי ישראלי היה שדר שאהב ונשם את הספורט הישראלי והיה מזוהה איתו לאורך כל חייו. אלי יחסר לנו מאוד גם ביציעי בלומפילד, מקום אותו פקד על מנת ללוות את קבוצתו האהודה הפועל ת"א. יהי זיכרו ברוך". מהנהלת מועדון הפועל ת"א בכדורסל נמסר: "משתתפים בצער משפחת ישראלי, על מותו של אב המשפחה אלי. היה אוהד מסור של הקבוצה, ומצטרף לחבריו עלי מוהר ואריק אינשטיין זכרם לברכה ביציע האדום בשמיים. יהי זכרו ברוך".