ניר חפץ ואמיר אוחנה
צילום: אבשלום ששוני, יונתן זינדל, פלאש 90

בית המשפט חייב את אוחנה להגיש כתב הגנה לתביעת ניר חפץ

בית המשפט דחה את בקשתו של שר המשפטים לדחות את התביעה על הסף. לטענתו, חסינות מהותית לשר אינה אוטומטית. חפץ צייץ בתגובה: "מתברר שאי אפשר להוציא בשעה אחת בלילה צו נגד האמת והצדק"
תמר אלמוג
19 במרץ 2020
18:19

בית המשפט חייב היום (חמישי) את שר המשפטים אמיר אוחנה להגיש כתב הגנה בתביעה שהגיש נגדו ניר חפץ. מדובר בתביעה שהגיש עד המדינה בתיקי ראש הממשלה, בעקבות דברים שאמר אוחנה על דוכן הכנסת, בהם חשף פרטים מחקירת חפץ. השופט דחה את בקשת אוחנה לדחות את התביעה על הסף וקבע שחסינות מהותית לשר אינה אוטומטית, במיוחד כאשר ניכר שהדברים נאמרו בתכנון מראש.

כעת על השר להגיש כתב הגנה תוך 14 ימים. חפץ צייץ בתגובה בטוויטר: "מתברר שאי אפשר להוציא בשעה אחת בלילה צו נגד האמת והצדק". 

בנובמבר הגיש חפץ את התביעה נגד אוחנה ופרשן גלי צה"ל יעקב ברדוגו. מדובר בשתי תביעות על סך חצי מיליון שקלים כל אחת, שהוגשו לבית משפט השלום בתל אביב. שתיהן בעילות של לשון הרע, פגיעה בפרטיות ועילות נזיקיות נוספות. 

לפני הגשת התביעה שלח חפץ התראה לפני תביעה לשר המשפטים. הוא ביקש מהשר התנצלות בתוך שבוע וכניסה למשא ומתן על פיצוי כספי. חפץ טוען כי הדברים שאמר אוחנה במליאת הכנסת, נאמרו במטרה לבזותו ולהשפילו, תוך שלכאורה ביצע הפרת חובה חקוקה, כולל שיבוש הליכי משפט והטרדת עד ופגיעה בפרטיות.