עובד לבוש חליפת מגן במרכז רפואי בוושינגטון, 11.03.
צילום: אי-פי

קורונה בעולם: מקרה מוות ראשון בפרו - גבר בן 78

מספר המתים מהנגיף חצה את ה-10,000 • מספר הנדבקים הכולל עומד כרגע על 244,097. מספר בני האדם שהחלימו מהמחלה – 86,714 • נשיא ארה"ב טראמפ ביטל את פסגת מנהיגי G-7 שהיתה אמורה להתקיים בקמפ דיוויד בחודש יוני. הפגישה תתקיים באמצעות שיחת וידיאו
רויטרס
20 במרץ 2020
01:03

קורונה בעולם: משרד הבריאות בפרו הודיע הלילה (שישי) על מקרה מוות ראשון מנהגיף במדינה. מדובר בגבר בן 78 שנדבק בתוך הקהילה, וסבל מאי-ספיקה נשימתית קשה בעקבות סיבוכים מהווירוס. שרת הבריאות מסרה כי "גופתו תישרף בהתאם להנחיות הבריאות הבין-לאומיות בנושא מגיפות זיהומיות".

מספר המתים מהנגיף חצה הלילה את רף ה-10,000 ברחבי הגלובס, ומספר הנדבקים הכולל עומד כרגע על 244,097. מספר בני האדם שהחלימו מהמחלה – 86,714. בתוך כך, נשיא ארצות הברית, דולנד טראמפ, ביטל את פסגת מנהיגי G-7 שהייתה אמורה להתקיים בקמפ דיוויד בחודש יוני. מהבית הלבן נמסר כי הפגישה תתקיים באמצעות שיחת וידיאו.

בארגנטינה הנשיא הכריז כי חובה על האזרחים להיכנס לסגר עצמי עד ל-31 בחודש. בהאיטי, הנשיא הכריז על כפיית עוצר מהשעה 20:00 בערב עד השעה 05:00 לפנות בוקר במטרה להאט את התפשטות הנגיף, לאחר שהתגלו שני מקרים ראשונים של הידבקות ברפובליקה. בספרד נסגרו כל בתי המלון לשבעה ימים כדי להיאבק בהתפשטות. מספר המתים במדינה זינק בכ-30% בתוך יממה והגיע ל-767. מספר הנדבקים הגיע ליותר מ-17 אלף.

נשיא ברזיל בולסנרו התייחס להתפשטות הווריוס ואמר כי "אנו מצפים כי נגיף קורונה יעבור את השיא בעוד 3-4 חודשים. ובעוד שישה עד שבעה חודשים המדינה תוכל לחזור למצבה הנורמלי".

מדינת וושינגטון בארצות הברית הודיעה על עלייה של 8 מתים מנגיף קורונה, בכך הגיעו מספר מקרי המוות במדינה ל-74. מספר מקרי ההידבקות בפנמה עלה ל-137, המדינה הודיעה כי תבטל את כל הטיסות הבין-לאומיות למשך חודש החל מה-22 במארס. מושל קליפורניה הורה רשמית לכל 40 מיליון התושבים להישאר בבתיהם. המושל אמר כי ההגבלה על פעילות לא חיונית מחוץ לבית נחוצה כדי לבלום את התפשטות הנגיף המאיים לגרום לקריסת מערכת הבריאות במדינה.

בקוריאה הדרומית דווח על 87 מקרי הידבקות חדשים. בסין דיווחו על 39 מקרי הידבקות חדשים, לעומת 34 מקרים ביום שלפני, ועל שלושה מקרי מוות חדשים. בהאיטי הכריזו על עוצר מהשעה 20:00 ועד לשעה 05:00 לפנות בוקר, לאחר שהתגלו שני מקרים ראשונים של הידבקות ברפובליקה.

בספרד מספר מקרי המוות מהווירוס זינק אתמול ב-209 ועד כה מתו במדינה 767 בני אדם. בנוסף ביממה האחרונה נדבקו בספרד 3,431 אנשים. סך מקרי ההידבקות עומד על 17,147. במדינות נוספות באירופה נמסר על עלייה במספר החולים. בבלגיה נוספו 309 מקרים חדשים ביממה האחרונה, ובגרמניה דווח על 2,801 חולים חדשים.

מגפת קורונה: ההנחיות, המספרים ומסלולי החולים - לכל העדכונים בעמוד הטלגרם של כאן חדשות

ברוסיה דווח על מקרה מוות ראשון מקוביד-19. עם זאת, בסוכנויות הידיעות במדינה ישנן הכחשות כי האישה מתה מהנגיף. "ספוטניק" דיווחה שהאישה שנדבקה בנגיף ממתה ממחלה כרונית. לעומתם "אינטרפקס" הגדירו אותה כאדם הראשון שמת מהנגיף במדינה, למרות מחלות הרקע שלה. בנוסף לכך, בצפון אירלנד דווח על מקרה מוות ראשון מנגיף קורונה.

הרשויות בסין דיווחו אתמול שלראשונה מאז התפרצות הנגיף, לא אובחנו מקרים חדשים במחוז חוביי. יחד עם זאת, נקבע מותם של שמונה חולים שאושפזו בשל הדבקות מוקדמת יותר. בשאר מחוזות סין נרשמו ביממה שחלפה 34 מקרים חדשים של קורונה.

בקוריאה הדרומית דווח על 152 מקרים חדשים של הדבקות ביממה שחלפה, עלייה מכמות הנבדקים בארבעת הימים הקודמים השבוע. בין הימים ראשון לרביעי, לא עלה מניין הנדבקים היומי על 100. מתחילת ההתפרצות נדבקו בקוריאה הדרומית 8,565 בני אדם.