הלוס אנג'לס לייקרס במשחק נגד הנטס, 10.03.20
צילום: אי-פי

שני שחקני לוס אנג'לס לייקרס נדבקו בקורונה

הבדיקות לשחקנים בוצעו לאחר שהתגלה שארבעה משחקני הברוקלין נטס מולה שיחקו - נדבקו בנגיף • שלושה שחקנים מקבוצת פילדלפיה 76' נדבקו בווירוס ונמצאים בבידוד בית
רויטרס
20 במרץ 2020
03:55

ליגת ה-NBA בכדורסל: קבוצת לוס אנג'לס לייקרס הודיעה הלילה (שישי) כי שניים משחקניה נמצאו חיוביים לנגיף קורונה ונמצאים בבידוד. בלייקרס אמרו כי בוצעו בדיקות לשחקנים כיוון שב-10 בחודש הם שיחקו מול הברוקלין נטס, שארבעה משחקניה נדבקו בנגיף. בנוסף, שלושה שחקני קבוצת פילדלפיה 76' נדבקו בווירוס. שתי הקבוצות סירבו למסור את זהות השחקנים שנדבקו.

דובר הלייקרס, אליסון בוגלי, אמר בריאיון לחדשות כי "שני השחקנים כרגע א-סימפטומטיים, בהסגר ובטיפולו של רופא הקבוצה". בוגלי  הוסיף כי "כל השחקנים ואנשי הצוות מתבקשים להמשיך ולשמור על בידוד עצמי, להתייעץ עם הרופאים האישיים שלהם ולשמור על קשר קבוע עם הצוות".

מהסיקסרס נמסר כי שלושת השחקנים נמצאים בבידוד עצמי תוך פיקוח מצד אנשי מקצוע רפואיים: "כל תוצאות הבדיקות האחרות כרגע שליליות. דיווחנו על מידע זה לרשויות הבריאות הממלכתיות והמקומיות כנדרש".

"בריאותם של השחקנים, הצוות, האוהדים והקהילה שלנו היא בעלת חשיבות עליונה, ואנחנו ממשיכים להיות מונחים על ידי מומחים רפואיים בשלב זה", אמרו בקבוצה.

נציב ה-NBA אדם סילבר אמר כי שחקני הליגה צריכים להיחשב "מפיצי-על" של המחלה. דבריו הגיעו על רקע הביקורת על כך שספורטאים עשירים מקבלים קדימות, ונבדקים לפני חולים "רגילים" בבתי חולים אמריקניים.