משה חוגג
צילום: פלאש 90

משה חוגג: "אם השחקנים לא יבינו את המצב מועדונים יתפרקו"

בעלי בית"ר ירושלים על המצב קבוצות הכדורגל בעקבות משבר נגיף קורונה. לדבריו, "אני הרבה יותר מוטרד מהשכבה שהיא רוב שחקני הכדורגל, ולא מאלה שמרוויחים סכומי עתק שירוויחו חצי סכומי עתק, ביג דיל"
ליאן וילדאו
20 במרץ 2020
13:36

הבעלים של קבוצת בית"ר ירושלים, שנמצא בבידוד מיום שני, סיפר היום (שישי) כי הוא מעריך שהפגיעה בכדורגל בשל משבר נגיף קורונה תהיה ארוכת טווח. הוא הוסיף כי הוא עדיין מחכה לבדיקת הקורונה שעשה וטען: "אני כבר יומיים וחצי מחכה לתוצאות של הבדיקה. גם אם חס ושלום יגידו שיש לי, אני מאמין שאצא מזה מהר".

"אנחנו סופגים את המשבר הכלכלי כל יום. כולם משלמים מחיר. הסיטואציה בליגה שלנו לא שונה", הסביר חוגג. "מספיק שתסתכלו על מקור הכספים של קבוצות הכדורגל – זכויות השידור, עיריות שתומכות בקבוצות קטנות. הקופה תחטוף מכה קשה וכדורגל לא יהיה בראש מעייניהם. יש בעלי קבוצות עם מסעדות וחברות תיירות ותעופה – והם נפגעים".

מנקודת מבטו האישית אמר חוג כי "למעט חברה אחת שמאוד נהנית מהמצב – כל שאר החברות סובלות סבל שלא חוו. אנשי העסקים, אני בתוכם, צריכים לדאוג לעסקים שלהם, לפני הכדורגל. אצלי יש פגיעה, זה עצוב, זה מעצבן, אבל אני יכול לעמוד בזה".

חוגג חושש דווקא למועדונים הקטנים: "מועדון קטן שאין לו בעלים ושמסתמך על ההכנסות שלו, ופתאום בכוח עליון מעלימים לו את ההכנסות, מאיפה מצפים בדיוק שיביא את הכסף? אם השחקנים לא יבינו את זה מועדונים ילכו לפירוק. שחקן שלא מבין את המצב או מתעלם, לא בטוח שיהיה לו מקום עבודה לחזור אליו".

במועדוני הכדורגל בליגת העל נקטו בשיטות שונות להתמודדות עם המצב. מהפועל חיפה שהוציאה את שחקניה לחל"ת עד לבית"ר שקיצצה רוחבית 20% מכל השחקנים ובעלי התפקידים. לדברי חוגג,  "ההשגות היחידות שאני שומע הן לא במועדון שלנו. אצלי כולם מקבלים את זה בהבנה גמורה. אז לא ירוויחו 200 אלף בחודש, יקבלו 150 אלף בחודש, ממש רחמים. אני הרבה יותר מוטרד מהשכבה שהיא רוב שחקני הכדורגל, ולא מאלה שמרוויחים סכומי עתק שירוויחו חצי סכומי עתק, ביג דיל. אני דואג יותר לחבר'ה שמרוויחים שכר נמוך, שהם לא מתעשרים מכדורגל וצריכים לכלכל משפחות. אלה האנשים שצריך לדבר עליהם".

יחד עם התחזיות הפסימיות, חוגג בטוח, כי גם תחת הנסיבות, רמת הכדורגל לא תיפגע: "מצד אחד בשנה הבאה התקציבים ירדו, אין לי ספק, מצד שני, לא תראו פחות גולים, אני מבטיח לכם. שחקן שמקבל יותר כסף זה לא אומר שהוא פתאום ייתן יותר גולים. תראו ליגה וגולים ותחרות".