יועז הנדל וצבי האוזר
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

גנץ להנדל והאוזר: ממשלת מיעוט עדיין על הפרק

יו"ר כחול לבן נפגש עם הח"כים, שעדיין מתנגדים למהלך. הנדל והאוזר סבורים כי ממשלת מיעוט תגרום לתבוסת כחול לבן בבחירות הבאות • למרות המתח במפלגה: השמועות על פירוקה של כחול לבן מוקדמות
יואב קרקובסקי
20 במרץ 2020
21:46

יו"ר כחול לבן בני גנץ נפגש היום (שישי) עם חברי הכנסת יועז הנדל וצבי האוזר ועדכן אותם על פגישת הנהגת המפלגה והאפשרויות הפוליטיות. כך פורסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11. גנץ עדיין רואה בממשלת מיעוט אופציה כמו גם בממשלת אחדות עם הליכוד. הנדל והאוזר לא שינו את עמדתם נגד ממשלת מיעוט.


הנדל והאוזר סבורים כי ממשלת מיעוט תגרום לתבוסת כחול לבן בבחירות הבאות. גורמים בליכוד אומרים כי ההצעה לכחול לבן מרחיקת לכת, אך יעלון ולפיד חוסמים דיון עליה. בין היתר מדובר על הצעה למינויים של שני שרים במשרד המשפטים וחלוקה שוויונית של הרוטציה באורך של שנה וחצי. שתי ההצעות נדחו על הסף בידי כחול לבן.

בינתיים לא צפויים מגעים בין כחול לבן לליכוד עד לאחר הדיון בבג"ץ על הפעלת הכנסת. המחלוקות עם הליכוד רחבות מאוד ולא משאירות מרחב התלבטות אמיתי לגנץ. בהנהגת כחול לבן - גבי אשכנזי בעד אחדות, יעלון ולפיד נגד כשנתניהו ראשון. בליכוד מאשימים: העומדים מאחורי הפגנות הדגלים השחורים מזוהים עם יש עתיד.

בתוך כך, פרסם פרשננו מרדכי גילת ב"השבוע" כי השמועות על פירוקה של כחול לבן מוקדמות, למרות הלבטים והמתח במפלגה. העיניים נשואות לבית המשפט העליון, שצפוי לפסוק ביום שני בסוגיית החלפת יו"ר הכנסת.
אתמול פורסם כי המשא ומתן בין כחול לבן לליכוד על הקמת ועדות הכנסת והקמת ממשלת אחדות נתקל במבוי סתום. בליכוד טענו מוקדם יותר כי "כחול לבן שקועים בעסקנות קטנונית שמשחיתה את הדמוקרטיה באופן חסר תקדים".

השר יואב גלנט אמר בריאיון לכאן רשת ב כי הכנסת אינה פועלת בשל "עריצות הרוב על המיעוט". באשר לדיווחים כי יריבו מימי המטכ"ל גבי אשכנזי ישמש כשר ביטחון בממשלת אחדות אמר גלנט: "השיקול שלי מאז ומעולם היה לפי סדר עדיפויות במישור הלאומי. המדינה וביטחונה בראש, אחר כך המפלגה ואחר כך העניין האישי. כל דבר שיביא ליציבות הוא בעדיפות ראשונה".