-

אחרי הביטול: לא יתאפשר להשתמש באותם שירים באירווזיון הבא

לפי חוקי התחרות, השירים שנבחרו השנה לא יוכלו להתחרות בשנה הבאה. המשמעותי היא שהשיר ״פקר ליבי״ שכתבו דורון מדלי ועידן רייכל לעדן אלנה לא יתחרה באירוויזיון
שני נחשוני
20 במרץ 2020
22:36

איגוד השידור האירופי הודיע הערב (שישי) כי לפי חוקי האירוויזיון, ובעקבות דחיית התחרות ל-2021, השירים שנבחרו השנה לא יוכלו להתחרות בשנה הבאה. המשמעותי היא שהשיר ״פקר ליבי״ שכתבו דורון מדלי ועידן רייכל לעדן אלנה לא יתחרה באירוויזיון.

את הבחירה בנציג או בנציגה לתחרות, מחזיר איגוד השידור האירופי לגופי השידור בכל מדינה, ועל ״כאן״ יהיה להחליט אם לשלוח בשנה הבאה את עדן אלנה בשיר אחר או לבחור נציגות שונה. עוד ציינו בהודעה כי באיגוד שואפים לקיים משדר מבדר שיכבד את השירים שנכתבו לתחרות השנה, אך זה לא יתקיים במתכונת תחרותית. המשדר ייערך במטרה ״לאחד ולבדר קהלים שונים ברחבי אירופה, בתקופה מאתגרת זו״.

"אני בשוק, אני לא יודעת איך לעכל את זה", אמרה ביום רביעי אלנה בריאיון לקובי מידן ולוסי אהריש בתוכנית "סוכן תרבות - המהדורה היומית" בכאן 11. אלנה הוסיפה "רציתי לעשות את זה ורציתי לנצח. "ראיתי תגובות של אנשים והם כל כך אהבו את השיר ואת המסר שלו וזה כל כך ביאס אותי", סיכמה ולא הצליחה לעצור את הדמעות.

באותו היום הודיע איגוד השידור האירופי על ביטול התחרות שתוכננה להתקיים בחודש מאי בהולנד. בהודעה שפרסם האיגוד ברשתות החברתיות נכתב כי חוסר הוודאות באשר להתפשטות מגפת קורונה באירופה וההגבלות המחמירות של משרד הבריאות ההולנדי ומדינות נוספות באירופה הם שהובילו להחלטה יוצאת הדופן.