קני רוג'רס, בשנת 2017
צילום: גטי אימג'ס

אגדת הקאנטרי קני רוג'רס הלך לעולמו בגיל 81

רוג'רס זכה בשלושה פרסי גראמי ותקליטיו נמכרו בעשרות מליוני עותקים. בין שיריו המוכרים: "איים בזרם" שביצע עם זמרת הקאנטרי דולי פרטון
יואב זהבי
21 במרץ 2020
09:25

זמר הקאנטרי האמריקני קני רוג'רס הלך לעולמו בגיל 81, כך מסרה הבוקר (שבת) משפחתו. בהודעה שפורסמה בחשבון הטוויטר של רוג'רס נמסר כי הוא נפטר מנסיבות טבעיות בביתו שבג'ורג'יה. עוד נמסר בהודעה כי בעקבות התפשטות נגיף קורונה בארצות הברית, המשפחה מתכננת הלוויה מצומצמת וכי תקיים טקס אזכרה במועד מאוחר יותר.

רוג'רס נולד בטקסס בשנת 1938, בן רביעי להוריו מבין שבעה ילדים. את קריירת הסולו שלו החל בשנת 1976. שנה לאחר מכן הוציא את הסינגל "לוסיל" שנחל הצלחה גדולה והגיע לראש מצעדי הפזמונים בארצות הברית. כעבור שנה הוציא את השיר "The Gambler" שהצליח אף הוא. על כל אחד מהשירים זכה רוג'רס בפרס גראמי בשנת 1977 ובשנת 1979 בהתאמה.

בשנת 1983 הקליט עם זמרת הקאנרטי דולי פארטון את הדואט "Islands in the Stream". השיר הגיע במהירות לראש מצעד הלהיטים של בילבורד והיה לשיר הקאנטרי היחיד שהגיע להישג זה עד לשנת 2000. בשנת 1985 לקח רוג'רס חלק בהקלטת השיר "We Are the World" לצד של שורה ארוכה של אמנים כמו מייקל ג'קסון, ליונל ריצ'י, טינה טרנר ודיאנה רוס.

לאורך קריירה שנמשכה יותר מחמישה עשורים הוציא רוג'רס 39 אלבומים, חלקם נמכרו בעשרות מיליוני עותקים. רוג'רס היה נשוי חמש פעמים והותיר אחריו חמישה ילדים, בהם זוג תאומים מאשתו האחרונה וונדה.