ישיבת הממשלה בטהראן, הבוקר
צילום: רויטרס

מניין המתים מקורונה באיראן עלה ל-1,556

נשיא איראן רוחאני: מגבלות התנועה במדינה יהיו בתוקף שבועיים עד שלושה • מניין הנדבקים במדינה זינק ליותר מ-20,600 חולים
יואב זהבי ורועי קייס
21 במרץ 2020
12:40

נשיא איראן חסן רוחאני אמר הבוקר (שבת) כי מדיניות הבידוד למלחמה בהתפרצות נגיף קורונה, ובכלל זה מגבלות התנועה, יהיו בתוקף שבועיים עד שלושה וכי הוא מצפה שעד אז יירגע המשבר. בדברים ששודרו בטלוויזיה הממלכתית אמר רוחאני כי איראן חייבת לעשות את כל הדרוש כדי להשיב את הכלכלה לשגרה. הוא האשים כי "מהפכנים" זוממים לפגוע בכלכלה.

בתוך כך, הודיע דובר משרד החוץ של איראן כי ביממה האחרונה אובחנו במדינה 966 מקרי הידבקות בקורונה וכי 123 חולים מתו. בכך עלה מספר מקרי ההידבקות במדינה ל-20,610 חולים ומניין המתים עלה ל-1,556 בני אדם. בנוסף מספר המחלימים עומד כעת על 7,635 בני אדם.

במקביל אמרו הבוקר גורמי רפואה בכירים בלבנון כי תקופת הבידוד הביתי עלולה להימשך כמה חודשים ואפילו יותר משנה. הגורמים אמרו לעיתון אל-ג'ומהוריה כי הם מחוייבים לשקף ללבנונים בצורה אמיתית את הסכנה שנשקפת להם מהמגיפה.

בירדן החל הבוקר עוצר כללי ברחבי הממלכה, עד להודעה חדשה. אלפי חיילים הוצבו בערים ובדרכים הראשיות. העונש על מפרי העוצר הוא עד שנת מאסר. שר הבריאות של ירדן מסר אתמול כי מניין הנדבקים בממלכה הוא 85.

בד בבד, ברשות הפלסטינית אובחנו ארבעה חולים ובכך עלה מספר החולים בגדה המערבית ל-52. משרד הבריאות הפלסטיני מסר כי 17 חולים החלימו.