אריה אבן
צילום: באדיבות המשפחה

הנפטר הראשון מקורונה: אריה אבן בן ה-88

בני משפחתו: נמנע מאיתנו להיות על ידו ברגעיו האחרונים. שכנו לדיור המוגן: "הקורונה הרגה אותו מוקדם מידי". מנכ"ל הדיור המוגן: "ביקשנו ממשרד הבריאות לערוך בדיקות - הם סירבו"
סולימאן מסוודה וורד פלמן
21 במרץ 2020
13:39

הבוקר (שבת) הותר לפרסום שמו של אריה אבן, בן 88 מירושלים, שנפטר אמש מנגיף קורונה בבית החולים שערי צדק. אבן, ניצול שואה, עלה לארץ מהונגריה בשנת 1949. הוא הותיר אחריו ארבעה ילדים, 18 נכדים ונין אחד. בהודעה שפרסמה הבוקר משפחתו נכתב: "צר לנו כי נמנע מאיתנו להיות על ידו ברגעיו האחרונים". בתוך כך, מספר החולים בקורונה בישראל עלה הבוקר ל-883. מדובר בגידול של 178 חולים מאתמול. מצבם של 15 חולים קשה, 19 במצב בינוני ושל השאר קל. 36 חולים החלימו.

נפטר ראשון מקורונה בישראל - אריה אבן בן ה-88 | משדר מיוחד בכאן 11


אבן התגורר בארבע השנים האחרונות בבית הדיור המוגן "נופים" בירושלים. הוא אושפז לפני כשבוע ימים במצב קשה עם מחלות רקע רבות ומשמעותיות. 170 דיירי בית האבות "נופים" בירושלים נמצאים בבידוד מאז יום רביעי לפני יותר משבוע, לאחר שעובדת סוציאלית במוסד נדבקה בנגיף. מנכ"ל דיור מוגן נופים רפי פולק אמר היום לכאן רשת ב: "מרגע שנודע שהייתה כאן עובדת סוציאלית נגועה בקורונה הפצרנו שוב ושוב במשרד הבריאות לעשות בדיקות לדיירים שבאו איתה במגע. למרות שמדובר באוכלוסייה בסיכון גבוה, קשישים עם מחלות רקע, משרד הבריאות סירב ואמר שיעשה רק כאשר יחלו להופיע תסמינים".

170 דיירי בית האבות "נופים" בירושלים נמצאים בבידוד מאז יום רביעי לפני יותר משבוע, לאחר שעובדת סוציאלית במוסד נדבקה בנגיף. בהודעה שפרסם פולק מסר את תנחומיו למשפחתו של אבן. הוא הוסיף: "בסוף השבוע נתיר לדיירים לצאת מבידוד ונקיים נהלי עבודה מאובטחים". צבי לוי יו"ר מועצת הדיירים במגדל "נופים" בירושלים אמר היום: "הכרתי אותו. האיש הזה היה ודאי עוד חי כמה חודשים או שנים, הקורונה הרגה אותו מוקדם מידי".

ביום חמישי הוחמר מצבה של חולה בת 89, שנדבקה גם היא בנגיף באותו בית דיור מוגן. היא מאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם.