למצולמים אין קשר לנאמר
צילום: משה שי, פלאש 90

"אין לנו עם מי לדבר": הופסקה עבודתם של כאלף בודקים ביטחוניים

העובדים שכפופים לשב"כ ממתינים ללא כל תעסוקה. על פי החוזה שחתמו מול המדינה, נאסר עליהם לעבוד בעבודה אחרת בחו"ל. רק עשר תחנות בידוק פועלות עדיין ברחבי העולם. העובדים: "המדינה שלחה אותנו - ועכשיו זרקו אותנו בחו"ל"
כרמלה מנשה
22 במרץ 2020
15:36

הופסקה עבודתם של כאלף בודקים בטחוניים ישראלים, האחראים על אבטחת הטיסות הישראליות בכחמישים מדינות בעולם. כך פורסם הבוקר (ראשון) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. על פי הפרסום, רק עשר תחנות בידוק פועלות עדיין. העובדים כפופים מקצועית לשב"כ אבל חתמו על חוזה מול מדינת ישראל והם ממתינים ללא כל תעסוקה במדינות השונות. רבים מהם חיילים משוחררים. 

הבודקים הבטחוניים טוענים כי ״המדינה שלחה אותנו - ועכשיו זרקו אותנו בחו״ל". הם הוסיפו "אין לנו שום הגנה, אנחנו תלויים באוויר. נישאר ללא משכורת, ללא שכר דירה, ללא בית ובלי יכולת לעבוד. אין לנו עם מי לדבר״. על פי החוזה שחתמו עליו, נאסר על הבודקים לעבוד בשום עבודה אחרת בחו"ל.

לכאן חדשות נודע כי מתקיים שיח בנושא בין הגורמים השונים ומסתמן כי השבוע יסוכם על הוצאת חלק מהבודקים לחופשה ללא תשלום בארץ. במקביל, יתר הבודקים יוסיפו לשמר ככל שניתן את מערך אבטחת התעופה הישראלית ומוכנותו ליום שבו יסתיים המשבר.

תגיות:
שב"כ