ג'ודו
צילום: איי פי

איגוד הג'ודו הישראלי: לדחות את אולימפיאדת טוקיו

יו"ר האיגוד משה פונטי: "בריאות הספורטאים צריכה להיות מעל הכול" • גם בוועד הפראלימפי בישראל קוראים לדחות את המשחקים
יואב בורוביץ' וליאן וילדאו
22 במרץ 2020
13:36
עודכן ב 15:55

איגוד הג'ודו בישראל קורא לוועד האולימפי הבינלאומי לדחות את האולימפיאדה בנימוק כי "בריאות הספורטאים צריכה להיות בראש סדר העדיפויות שלנו", כפי שאומר יו״ר איגוד הג׳ודו משה פונטי.

לדעתו, "מה שצריך לעמוד בראש סדר העדיפויות הוא בריאות הספורטאים ולכן יש לקבל החלטות קשות אך הכרחיות." עוד מוסיף פונטי כי "בשנים האחרונות איגוד הג׳ודו מוביל את הספורט הישראלי להשגים בזירה הבינלאומית, מדליות אולימפיות, אליפויות עולם ואירופה ואינספור מדליות בתחרויות בינלאומיות.

האזינו לדבריו של יו"ר האיגוד משה פונטי

יו"ר האיגוד סיכם את דבריו בכך: "מעולם לא ברחתי מהחלטות קשות ונקיטת צעדים, ומחובתנו לנקוט עמדה, גם אם היא אינה קלה. אני קורא ליושבי הראש של הענפים האולימפיים בישראל להצטרף אלי ולפנות לוועד האולימפי הבינלאומי בבקשה לדחות את אולימפיאדת טוקיו, כפי שעשו בארה״ב ובנורבגיה".

בתוך כך, מנכ"ל הוועד הפראלימפי בישראל ניסים סספורטס קרא לדחות גם את המשחקים הפראלימפיים שמתוכננים להיפתח בטוקיו ב-25 באוגוסט, אחרי המשחקים האולימפיים. בריאיון לבחצי היום בכאן רשת ב אמר סספורטס: "מבין את המשמעויות, אבל צריכים לבטל כי ספורט הוא לא מעל החיים, הוא דרך חיים. יש עניין של אווירה וגם אם המצב ישתפר בחודשים הקרובים יש המון תחרויות קריטריון שלא נעשו, המון ספורטאים שלא מתאמנים וצריכים להיות הוגנים לכולם. אי אפשר שחלק יגיעו מוכנים וחלק לא, ושלא יגיעו צופים כי הם מפחדים. לא יקרה כלום אם ידחו בשנה".

האזינו לריאיון עם סספורטס בכאן רשת ב

עוד סיפר סספורטס בנוגע להכנות של הספורטאים הפראלימפיים הישראלים בצל הקורונה: "בדקנו אפשרויות אם חס וחלילה נכנס לסגר, איך יוכלו להתאמן, למשל השחיינים בסוג של פנימיה. לחלק מהספורטאים הרופא לא מרשה להתאמן גם אם תהיה אפשרות, כי הם בסיכון גבוה יותר. כל היתר אנחנו מוצאים חלופות אישיות. למשל בסירה עם רביעיה בגלל שאין אפשרות לשבת שני מטר אחד מהשני, פיצלנו לשני זוגות".

בין הספונסרים של הוועד הפראלימפי נמצאים אל על, ג'יימס ריצ'רדסון וחברות אחרות שסופגות נזקים כלכליים כבדים כעת ועל כן צפויה פגיעה של ממש בתמיכה הכספית לספורטאים הפראלימפיים.