-
צילום אילוסטרציה: פלאש 90

בשל קורונה: נשים במעגל הזנות נקלעו למצוקה

לצד הירידה הברוכה בצריכת הזנות, נשים הנמצאות במעגל זה אינן יכולות להתקיים כלכלית. משרד הרווחה: מגבשים סל תמיכה לצרכים שונים
ורד פלמן
23 במרץ 2020
08:12

ירידה חדה בצריכת הזנות מובילה למצוקה גדולה של הנשים במעגל הזנות וארגוני הסיוע מתקשים לעמוד בפניות הנשים.  משבר הקורונה משפיע גם על הנשים החלשות ביותר. לצד הירידה הברוכה בצריכת הזנות, אותן נשים במעגל הזנות מגיעות למצב של חוסר יכולת להתקיים:  לשלם חשבונות או לקנות מצרכים. הן פונות לארגוני הסיוע אבל גם להם, לאור המצב הכלכלי המשברי כרגע אין אפשרות לתמוך בהם.

המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות פנה למשרד הרווחה בבקשה לקבלת תמיכות, גם בצורת כרטיסים נטענים למרכולים ואף לקבל הכרה מצידם כי פניה שלהם לעמותות העוסקות בסלי מזון תחשב כמו פניה של עובדות סוציאליות ברשויות מקומיות, שכן רבות מהנשים במעגל הזנות חוששות, כך לדבריהן מפנייה לעובדות סוציאליות.

על פי הנתונים הקיימים בישראל כ-14 אלף נשים, גברים וקטינים במעגל הזנות. לדברי עורכת הדין  איילת דיין מנהלת שותפה במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות: "ארגוני השיקום והסיוע מוצפים בפניות ולמרות העבודה המדהימה שהן עושות אין להן את המשאבים לעזור לכל הפונות. המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות פנה למשרד הרווחה בדרישה להעביר באופן מיידי תקציבים לאותם ארגונים כדי שיוכלו לתת מענה לכל מי שפונה".

ממשרד הרווחה נמסר: "המשרד מגבש בימים אלו 'סל גמיש' שיועבר למסגרות השיקום שבהתקשרות עם המשרד.  במסגרת הסל תינתן תמיכה לצרכים שונים".