מטה נטפליקס בקליפורניה, 2011
צילום: אי-פי

נטפליקס תפחית עומס על רשתות התקשורת בישראל

ענקית הסטרימינג הסכימה לבקשת משרד התקשורת והמהלך יימשך 30 יום. תיתכן פגיעה באיכות הצפייה • שר התקשורת: "ביקשתי מאנשי המשרד לבחון דרכים שיביאו להקלת העומס"
ליאל קייזר
23 במרץ 2020
11:46

ענקית הסטרימינג "נטפליקס" הודיעה היום (שני) כי היא נענית לבקשת משרד התקשורת ומורידה את קצב הזרמת הסיביות בישראל, כפי שעשתה במדינות האיחוד האירופי. המהלך נעשה על מנת להתמודד עם העומס על רשתות התקשורת.

הפניה ממשרד התקשורת לחברה נעשתה בעקבות העומס בתעבורת הנתונים, עליו דיווחו ספקי שירותי האינטרנט בישראל, בצל משבר נגיף קורונה (גידול של כ-20%-30% בממוצע מהשגרה), ובמטרה להבטיח את תפקודו החלק של האינטרנט. השינוי יישאר בתוקף למשך חודש וייושם כבר במהלך השבוע.

שר התקשורת דודי אמסלם אמר בתגובה להודעה: "משרד התקשורת עוקב מקרוב אחר שוק התקשורת, בדגש על מצב תעבורת הנתונים והעומס על רשתות התקשורת, ביקשתי מאנשי המשרד לבחון דרכים שיביאו להקלה על העומסים ובין היתר לבצע פנייה בנושא לחברת נטפליקס. אני שמח שזכינו לאוזן קשבת מאנשי החברה שנעתרה בזמן קצר לבקשה מתוך הבנת גודל השעה".

מנטפליקס מסר: "בעקבות הדיונים עם משרד התקשורת, ובהתחשב באתגרים יוצאי הדופן שהעלה וירוס קורונה - החלטנו להתחיל להפחית את שיעורי הסיביות בכל השרתים שלנו בישראל למשך 30 יום. אנו מעריכים כי הדבר יפחית את העומס ברשתות הישראליות בכ-25%, ויבטיח שירות איכותי למשתמשים שלנו".