-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היוזמה לא צלחה: לא יהיה שינוי בשעון הקיץ

שר הפנים יזם את דחיית המעבר לשעון קיץ כדי להתמודד עם התפשטות נגיף קורונה. השרה גילה גמליאל הבהירה שהוא "יישאר כמו שהוא אמור להיות" בגלל מורכבות המהלך והפגיעה הצפויה במשק
קלמן-ליברמן
23 במרץ 2020
11:10
עודכן ב 11:41

לאחר ששר הפנים אריה דרעי יזם את דחיית המעבר לשעון קיץ ואף אישר את היוזמה עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, הודיעה היום (שני) השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, שאמונה על הפרויקט "ישראל דיגיטלית", כי זה לא יקרה. "אין שינוי במעבר לשעון קיץ – הוא יישאר כמו שהוא אמור להיות", אמרה בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכניתם בכאן רשת ב. אחרי הודעתה של גמליאל, השר דרעי הודיע גם כן כי המעבר לא יקרה.

האזינו לריאיון עם השרה גילה גמליאל

היוזמה של דרעי באה במטרה לצמצם את שהיית התושבים בחוץ בגלל התפשטות נגיף קורונה והסיכון בהידבקות. המעבר לשעון הקיץ יתבצע כמתוכנן בלילה שבין יום חמישי לשישי השבוע (מעבירים שעה קדימה). "ההזזה של שעון הקיץ הייתה עלולה לגבות מחירים מאוד גבוהים מהמשק", הוסיפה השרה וביקשה מהציבור להמשיך לשמור על הנחיות משרד הבריאות. 

אמש הודיעו ברשות התקשוב הממשלתית וישראל דיגיטלית, כי תאריך המעבר בין תקופת שעון החורף לשעון הקיץ מוגדרת באופן מובנה במערכות ההפעלה של שרתים, מחשבים, ציוד תקשורת ואף טלפונים סלולריים. כדי לשנות את תאריך החלפת השעונים, על יצרני מערכות ההפעלה לייצר גרסת תיקון, להפיץ אותה, ולאחר מכן להתקין את העדכון בכל שרת, מחשב, טלפון, במחשבי הממשלה ושל גורמים רבים במשק.

ברשות התקשוב הבהירו כי עדכון השרת כרוך בימי עבודה רבים ולא ניתן לבצע זאת עד יום חמישי בלילה. עוד ציינו כי במצב שבו חלק מהמחשבים עובדים באזורי זמן שונים, עלולות להיווצר תקלות והשבתת מערכי מחשוב שלמים. נוסף על כך, העדרות עובדים רבים בסקטור הפרטי, תקשה על ביצוע השינוי.