בריטניה ריקה
צילום: אי-פי

בריטניה מחמירה את ההגבלות: איסור התקהלות של יותר משני אנשים

הממלכה מחמירה את ההגבלות בשל התפשטות הנגיף: יציאה מהבית - למזון ותרופות • ספרד: 462 בני אדם מתו מקורונה בתוך יממה. מניין המתים במדינה עומד על 2,182 בני אדם • שישה קורבנות נוספים בשווייץ
איתמר מרגלית ומתי ברנהרט
23 במרץ 2020
13:58
עודכן ב 23:01

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הודיע הערב (שני) על החמרת ההגבלות על האזרחים במדינה, ברקע המאבק למניעת התפשטות קורונה. ג'ונסון הכריז כי אזרחים יוכלו לצאת מהבית לצורך קניית מזון, אימון כושר אחד ביום, רכישת תרפות או סיוע רפואי ונסיעה לעבודה - גם אם יש בכך נחיצות. כמו כן, נאסרה התקהלות של יותר משני אנשים.

"כדי לוודא שתקשיבו להוראות, נסגור מיד את כל החנויות הלא נחוצות", אמר ראש ממשלת בריטניה והוסיף כי "פארקים יישארו פתוחים לכושר, אך התקהלות תהיה אסורה. בד בד, נגיף קורונה ממשיך לגבות קורבנות במדינות שונות בעולם: משרד הבריאות של ספרד דיווח כי ביממה האחרונה מתו מהנגיף 462 בני אדם ומניין המתים הכולל במדינה עומד על 2,182 בני אדם.  בסך הכול 28,572 ספרדים חולים כעת בנגיף.

בשוויץ מספר הקורבנות עלה בשישה בני אדם והוא עומד כעת על 66 בני אדם. בסך הכול אובחנו כ-8,000 מתושבי שוויץ וליכטנשטיין כנושאים את הנגיף. בהולנד דיווחו היום על 34 מקרי מוות חדשים. מניין המתים עומד על 213. מספר הנדבקים במדינה עלה ב-545 ל-4,749. 

בתוך כך, משטרת בלגיה הטילה 288 קנסות ב-24 השעות האחרונות בבריסל על אנשים שהפרו את ההוראות האוסרות על ריחוק חברתי בשל נגיף קורונה. בין השאר, נקנסו זוגות שהחליטו לאכול בפארקים, אנשים ששתו בירה מחוץ לבתי קפה ובעלים של בר מקומי שסירב לסגור את העסק שלו. גם בצרפת טוענים ברשויות שהונפקו אלפי דוחות למי שלא מילאו אחר הוראות הסגר. ישנן עמותות הטוענות שאף חסרי בית נקנסו כיוון שלא שמרו על בידוד חברתי, דבר שלא אושר עדיין על ידי המשטרה המקומית.