ניקו ניתאי
צילום: אריקה לינור קוצ׳וק

איש התיאטרון ניקו ניתאי הלך לעולמו בגיל 88

ניתאי נחשב לפורץ דרך בתיאטרון הפרינג' והשוליים בישראל. הצגת היחיד שלו "הנפילה" רצה שנים רבות. בנוסף הופיע ניתאי גם בתוכנית הילדים האהובה בשנות ה-80 "קשת וענן"
עופר חלפון
23 במרץ 2020
17:53

איש התיאטרון הוותיק ניקו ניתאי הלך היום (שני) לעולמו בגיל 88. טרם נמסרו פרטים על מועד הלווייתו. ניתאי נולד ברומניה, שם למד תיאטרון וקולנוע. בשנת 1961 עלה ארצה. הוא השתלב בתיאטרון חיפה ובהמשך הופיע בהצגות גם בתיאטרון הבימה, האוהל, צוותא ואחרים. לצד פעילותו כשחקן הוא גם ביים מחזות רבים. בשנות ה-80 עבר מתיאטראות ממסדיים לפעילות בתיאטראות פרינג'. ניתאי היה ממקימי תיאטרון "הסימטה" ובהמשך תיאטרון "קרוב". הוא נחשב לפורץ דרך בתיאטרון הפרינג' והשוליים בישראל. הצגת היחיד שלו "הנפילה" רצה שנים רבות. לצד פעילות ענפה בתיאטרון והקולנוע, ניתאי זכור לרבי בעיקר בזכות הופעתן בטלוויזיה בתוכנית הילדים האהובה "קשת וענן" בשנות ה-80, שם שיחק את אסף, בונה הבובות שבובותיו, קשת וענןף מתעוררות לחיים.

תיאטרון קרוב ספד לו: "בעצב גדול ועמוק אנו מודיעים על פטירתו של ניקו ניתאי, שחקן ובמאי תיאטרון, פורץ דרך וחלוץ בתיאטרון השוליים הישראלי, מייסד תיאטרון קרוב ותיאטרון הסימטה, שהלך לעולמו לצד בני משפחתו. עד יומו האחרון הוא מימש את אהבתו לתיאטרון, שיחק, ביים, עיבד וכתב מחזות". מהתיאטרון נמסר כי בגלל המצב,  טקס הלווייתו של יהיה אינטימי.

שרת התרבות והספורט, מירי רגב ספדה לניתאי: "היה שלום, ניקו, מעמודי הענן, שהלכו לפני המחנה של עולם התאטרון הישראלי. קשת כישרונותיך ישארו עמנו לעד. יהי זכרך ברוך". 

תגיות:
תאטרון