האצטדיון האולימפי בטוקיו
צילום: אי-פי

גורם רשמי: אולימפיאדת טוקיו תידחה ל-2021

חבר הוועד האולימפי הקנדי: "לפי המידע שיש – הוחלט על דחיית המשחקים". טרם התקבלה החלטה רשמית של הוועד
מתי ברנהרט
23 במרץ 2020
20:29

חבר הוועד האולימפי הקנדי, דיק פאונד, אמר היום (שני) כי המשחקים האולימפיים בטוקיו צפוים להידחות ככל הנראה ל-2021. בדברים שמסר ל-USA TODAY אמר פאונד שאלה הצעדים שיפורטו בארבעת השבועות הקרובים.  

"לפי המידע שיש לוועד האולימפי, הוחלט על דחייה של האולימפיאדה", הסביר פאונד. "הפרמטרים עדיין לא נקבעו, אבל אין כוונה להתחיל במשחקים ב-24 ביולי עד כמה שאני יודע". הוא הוסיף שהוא מאמין שהוועד האולימפי יודיע בקרוב על צעדיו הבאים. לדבריו, "זה יגיע בשלבים. נדחה את זה ונתחיל להתמודד עם כל ההשלכות של ההעברה". 

דובר הוועד האולימפי מארק אדאמס הגיב לדברים ומסר ל-USA TODAY כי ""זכותו של כל חבר בוועד לפרש את החלטת הוועד המנהל של שהוכרזה אתמול". 

בקנדה הודיעו לפנות בוקר שלא ישלחו ספורטאים לטוקיו 2020, אם תתקיים הקיץ. גם אוסטרליה הורתה לספורטאים שלה להתכונן להתחרות רק ב-2021.

הוועדים האולימפיים של פולין ושל שווייץ קראו גם כן לוועד הבין-לאומי לדחות את המשחקים. "לספורטאים הפולנים יש כעת מעט מאוד אפשרויות להתאמן. תחרויות קריטריון התבטלו ויש יותר מדי אי וודאות. זו לא הכנה נאותה למשחקים האולימפיים - אירוע הספורט החשוב בעולם", נאמר בהודעת הוועד האולימפי הפולני.

הוועד האולימפי הבין-לאומי הודיע אתמול כי בארבעת השבועות הקרובים תתקבל ההחלטה אם לדחות את המשחקים האולימפיים בטוקיו בשל התפשטות נגיף הקורונה, אולם הלחץ לבטלם הולך וגבר מקרב מדינות שונות ולא כולם מחכים להודעה הרשמית.