מתוך התיעוד

תיעוד: פלסטיני שעבד בישראל ללא היתר הועבר הושאר במחסום מחשש שחלה בקורונה

גורמים פלסטינים אמרו לכאן חדשות כי הפועל חיכה במחסום במשך שעות עד שאמבולנס של הסהר האדום הביא אותו לבית החולים בשכם לבדיקות • טרם ידוע אם חלה בקורונה המשטרה: "החשוד לא מאומת כחולה קורונה, והוא שוחרר במחסום באופן מכובד"
נורית יוחנן
24 במרץ 2020
08:39
עודכן ב 16:06

התפשטות קורונה: פועל פלסטיני שעובד בישראל ללא רישיון הושאר במחסום באזור רמאללה במשך שעות לאחר שעלה חשש כי חלה בנגיף. הפועל, שעובד בענף הבנייה ללא היתר עבודה בישראל, ולן במדינה בימים האחרונים, סבל הבוקר מתסימני חום ושפעת וכתוצאה מכך נאסף על ידי המשטרה והועבר למחסום מכבים, כך מסרו היום (שלישי) מקורות פלסטיניים לכאן חדשות.


הפועל, מאלכ ראנם, בן 29 מהכפר סירה שנמצא דרומית לשכם, נותר במחסום במשך שעות ולבסוף נאסף על ידי צוותי רפואיים פלסטיניים והועבר לבית חולים בשכם לבדיקות. בתיעוד שהגיע לידי כאן חדשות נראה הפועל כשהוא שוכב על הקרקע בצד הפלסטיני של המחסום ולבסוף עולה על אמבולנס של הסהר האדום. מהמשטרה לא נמסרה תגובה עד כה.

דובר הממשלה הפלסטיני, איבראהים מלחם, אמר בתגובה: "זוהי התנהגות גזענית ואנו מגנים אותה בתוקף. עובדים פלסטינים נאלצים להשיג פת לחם אבל הם זכאים לכבוד". הוא גם קרא לפועלים פלסטיניים העובדים בהתנחלויות שלא להגיע לעבודה.

בשבוע שעבר החליט שר הביטחון נפתלי בנט להתיר כניסה של פועלים וסוחרים פלסטינים במגזרים חיוניים למשק הישראלי בתחומי בריאות, חקלאות, סיעוד ובניין בלבד. תחומים אחרים יוגדרו על פי הצרכים מעת לעת. כניסת הפועלים תיעשה בתנאי שהמעסיקים יספקו להם לינה לחודש עד חודשיים בתוך ישראל ובכפוף להתחיבויות שיסוכמו עם מערכת הביטחון. במשרד הביטחון מעריכים כי יותר מ-60 אלף פלסטינים יורשו להיכנס לישראל, לעומת כ-130 אלף שהורשו להיכנס עד כה.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "אמש התקבל במשטרה מבית החולים איכילוב דיווח על אודות חשוד השוהה בישראל שלא כחוק והגיע לבית החולים לצורך בדיקה. לאחר שנבדק בבית החולים ושוחרר בתום הבדיקה על ידי הצוות הרפואי, הגיעו למקום שוטרים שהתמגנו כנדרש, והסיעו אותו למחסום מכבים היות והוא שוהה בישראל שלא כחוק. בניגוד לנטען, החשוד אינו מאומת כחולה קורונה, והוא שוחרר במחסום באופן מכובד לאחר שהופסק ביצוע העבירה כנדרש. גם בשעת חירום לאומית זו, משטרת ישראל תמשיך לאכוף את החוק ובכלל זה למנוע שהייה בישראל שלא כחוק, למען שלום הציבור ובטחונו".