ממתינים בפרו, ארכיון
צילום: אמסלם טורס

ישראלי שהוטס מפרו: מטיילים השאירו זבל ולא הקשיבו לכוחות הביטחון

גיל שיטרית סיפר בכאן רשת ב כי היו דחיפות בתור לעלייה למטוס והייתה תחושה של "החזק שורד": "כשבאים לחלץ אותך ממדינה אחרת אתה צריך להתנהג שונה. אתה לא אמור לריב עם כוחות ההצלה"
קלמן ליברמן
24 במרץ 2020
10:49

גיל שיטרית, אחד הישראלים שהושב בטיסת החילוץ מפרו לישראל, סיפר היום (שלישי) בכאן רשת ב כי הישראלים שהמתינו איתו לחילוץ התנהגו בצורה לא מכבדת ורבו עם אנשי כוחות הביטחון המקומיים – עוד לפני שהגיעו לארץ וסירבו לחתום על טופס התחייבות לשהות בבידוד.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" אמר שיטרית: "כשבאים לחלץ אותך ממדינה אחרת אתה צריך להתנהג שונה. אתה לא אמור לריב עם כוחות ההצלה. היו דחיפות בתור, ניסיון לעשות קומבינות. הייתה הרגשה של 'החזק שורד'. 800 אנשים נדחסו בזמן מגפה".

עוד סיפר שיטרית כי המטיילים השאירו זבל בכל רחבי שדה התעופה, על אף שהוא נפתח אך ורק בשביל השבת אותם מטיילים: "הישראלים השאירו זבל בכל מקום, עישנו בשירותים למרות שאסרו על כך. שיחקו פריזבי בשדה התעופה שפתחו רק בשבילנו".

בסוף הריאיון ביקש שיטרית לא לפחד להעיר לאותם ישראלים שמוציאים שם רע למדינה – כדי שתופעות מן הסוג הזה יהיו פחות לגיטמיות: "הייתי רוצה שנייצג את עצמנו בחו"ל יותר בכבוד. מבקש מהאנשים הטובים לא לפחד להעיר. אם נשב בשקט כל החיים האנשים הבעייתיים ינצחו וזה אסור".