חיילי פיקוד העורף
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

התרחבות ההגבלות: צה"ל נערך להקצאת שמונה גדודים לסיוע למשטרה באכיפת הסגר

החיילים שיוצמדו לשוטרים יהיו טירונים לא חמושים • נוסף על כך נערכים בצה"ל להטלת סגר על יהודה ושמרון • הצבא יפעיל החל מהיום מעבדה לבדיקות קורונה
משה שטיינמץ
24 במרץ 2020
12:30

ישראל בהסגר: צה"ל הודיע היום (שלישי) כי הוא נערך לאכיפת סגר פנים – בשלב ראשון יוקצו שמונה גדודים, אחד לכל מחוז של המשטרה. החיילים יהיו טירונים לא חמושים – ויוצמדו לשוטרים. בשלב הבא הצבא מתכנן הוספה של כ-16 גדודים. החיילים האמונים על האכיפה יעברו הכנה יעודית לקראת המשימה.

נוסף על כך נערכים בצה"ל להטלת סגר על יהודה ושמרון. במקביל, פיקוד העורף קיבל אחריות על קליטת הרכבות האוויריות המגיעות ארצה עם המטיילים הישראלים מרחבי העולם – והם יועברו למלונות בידוד, מלונות החלמה לנשאים – או לבידוד ביתי. כאלף אנשי מילואים גויסו לפיקוד העורף כדי לסייע לאוכלוסיות בסיכון.

נוסף על כך, צה"ל יפעיל החל מהיום מעבדה לבדיקות קורונה, על בסיס מעבדת דנ"א של הרבנות הצבאית. התכנון הוא לערוך מאות בדיקות ביום של חיילים שיש לגביהם חשד כי חלו. בהמשך הבדיקות יורחבו לגילוי קורונה ביחידות שלמות.

דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן, אמר בתגובה: "נכון לרגע זה – 25 חיילים נדבקו – אחד הבריא ואחד השתחרר מהצבא. כולם במצב קל. 5,600 חיילים שוהים בבידוד, בהם 240 חיילים בודדים, רובם שוהים במתקן באולגה". דובר צה"ל הוסיף כי יש רגיעה באיום הצבאי באזור: "הקורונה היא גורם מרסן על כל המזרח התיכון".

בדיון שנערך אתמול הטיל ראש הממשלה על שר הביטחון, נפתלי בנט את האחריות לטיפול באוכלוסייה המבוגרת בישראל. בדיון ראשוני שנערך אמש בנושא, בהשתתפות מפקד פיקוד העורף, סגן הרמטכ"ל ועוזר שר הביטחון להתגוננות, סוכם כי צה"ל יפעל בין השאר מול הרשויות המקומיות למיפוי אוכלוסיית הזקנים וצרכיהם השונים, יגביר את ההסברה לציבור, יתגבר את המוקדים הלוגיסטיים בנקודות השונות ועוד.