הבידוד נעשה יותר נוח: למה זה נורא להישאר בבית?

אם אפשר לעשות קניות דרך הסמארטפון, לטייל בלי לקום מהספה, וללמוד ולעבוד מרחוק - אולי זה לא כזה נורא פשוט להישאר בבית?
מאיה ראכלין, דעה
24 במרץ 2020
17:25

‫יום אחד, אני מקווה שהקורונה תיעלם ‫ואנחנו נוכל לחזור לשגרת החיים, ‫שלא יודעת מה איתכם ‫אני כבר ממש מתגעגעת אליה. ‫אבל אז אולי מה שניקח איתנו הלאה, ‫זה שאנחנו כבר לא ממש חייבים לצאת מהבית - ‫גם אם אין בחוץ מגפה קטלנית ‫שרק מחכה לחסל אותנו. 

‫בואו נחשוב על זה: ‫כמה זה באמת משנה את החיים שלנו? ‫בשביל מה אנחנו באמת צריכים ‫- אוכל ומים? כבר לא. ‫גם לא בשביל לקנות רהיטים. ‫הכול יגיע דרך האינטרנט. ‫אתם יכולים לראות גם כל ‫סרט, סדרה, הצגה ‫וגם לנסוע ולטייל ‫גם בחומה הסינית וגם בשאנז אליזה - ‫וכל זה בלי לחטוף קורונה. ‫יותר מחצי מיליארד תלמידים ‫כבר הוכיחו שלא באמת צריך לצאת מהבית. הלמידה המקוונת בארץ, באיטליה, גם בסין, ‫ובמדינות נוספות כבר הוכיחו ‫שכשרוצים, יכולים גם ללמוד מהבית. 

בסוף אולי נבין שלא צריך ‫ללכת לעבודה בשביל אשכרה לעבוד. ‫‫כבר עכשיו המניה של זום ‫מזנקת בעשרות אחוזים. ‫כי פשוט כולנו יושבים מול המחשב, ‫מנהלים שיחות ועידה ופגישות ‫דרך האינטרנט. אם אנחנו מתביישים בנוף של החדר, ‫אנחנו יכולים לסדר לעצמנו מאחורה ‫את קו הרקיע של תל אביב או ניו יורק ‫או מה שרק נרצה.  ‫נכון, יש מקצועות שמחייבים אותך ‫להיות בחדר עם אחרים. ‫אבל ראינו כבר איך מנהלים ישיבות ממשלה ‫דרך האינטרנט או דרך הטלפון. אפילו הרופאים כבר עושים את זה - ‫ראיתם את חולי הקורונה בארץ ‫טאבלט מדבר איתם. 

‫האפיפיור פרנציסקוס ‫הראה לנו שגם את התפילות ‫אפשר להעביר לאונליין. ‫גם הפסיכולוגים כבר עוברים לטפל ‫במצוקות שלנו ‫דרך המחשב. אם אתם דואגים כי ביטלו לכם ‫את הג'וגינג היומי או המרתון החודשי - ‫גם זה לא אומר שאתם חייבים ‫להישאר כל היום על הכורסה. ‫יש עולם שלם של אימונים, ‫מיוגה ועד זומבה, ‫שמחכים לכם ממש ממש במחשב ‫או בטלוויזיה. 

‫בקיצור, העולם בהסגר, ‫זה מפחיד. ‫זה מבאס להיות תקוע בין ארבעה קירות ‫ולא לראות את סבא וסבתא. או לנשום אוויר רק כשמוציאים את הכלב ‫או יוצאים לזרוק את הזבל. ‫אבל היום, הבידוד נעשה ‫כבר הרבה יותר נוח. ‫

תגיות:
קורונה