גנץ ונתניהו
צילום: תומר נויברג, יונתן זינדל, פלאש 90

גנץ: קודם נחזיר את הדמוקטיה לתפקד - אחר כך נרכיב ממשלה

יו"ר כחול לבן הגיב לקריאת ראש הממשלה נתניהו, שכתב בטוויטר: "בוא ניפגש עכשיו ונקים ממשלה עוד היום. אני מחכה לך". מליאת הכנסת הצביע בעד הקמת ארבע ועדות - גוש הימין החרים את ההצבעה
יערה שפירא
24 במרץ 2020
18:50

מליאת הכנסת הצביעה הערב (שלישי) על הקמתן של ארבע ועדות כנסת - ועדה לענייני הקורונה, ועדה למיגור האלימות והפשיעה במגזר הערבי, ועדה מיוחדת להיערכות מערכת החינוך לשנת הלימודים הבאה והחינוך המיוחד ווועדה מיוחדת לענייני עבודה ורווחה. גוש הימין החרים את המליאה – פרט ליו"ר הכנסת אדלשטיין שנדרש לנהל את ישיבת המליאה – והצביע בעד הקמת ארבע הוועדות.

לאחר ההצבעה במליאה פרסם יו"ר כחול לבן גנץ פוסט בחשבון הפייסבוק שלו בו קבע כי החזרת הדמוקרטיה הישראלית לתפקוד, קודמת להרכבת ממשלה. "אני קודם כל אחזיר את הדמוקרטיה הישראלית לתפקוד מלא - ללא פחד וללא מורא. אחר כך בכוונתי לדון בכל הדרכים האפשריות להקים ממשלת אחדות שתיאבק בקורונה ותטפל באתגרים הנוספים שלפתחנו". 

ראש הממשלה נתניהו פנה לגנץ בחשבון הטוויטר וקרא פעם נוספת לממשלת אחדות: "זו שעת מבחן למנהיגות ואחריות לאומית. אזרחי ישראל זקוקים לממשלת אחדות שתפעל להצלת חייהם ופרנסתם. זה לא הזמן לבחירות רביעיות. שנינו יודעים שהפערים בינינו קטנים ושניתן להתגבר עליהם ולהקים ממשלה. בוא ניפגש עכשיו ונקים ממשלה עוד היום. אני מחכה לך"

בתגובה לקריאת נתניהו לאחדות, כתב גנץ בפייסבוק: "נתניהו, הפערים ביננו מהותיים. אני נאבק על חובת הפעלתה של הדמוקרטיה הישראלית, ואני מקווה שתצטרף אליי במאמצים האלו. וחשוב מכך – עליך לומר באופן ברור לעם ישראל שאת פסיקות בית המשפט ממלאים ושבישראל לא תהיה אנרכיה".