חיטוי במשרדי הממשלה בלוב, 23.03.20
צילום: רויטרס

לוב: התגלה מקרה ראשון של הדבקה בנגיף קורונה במדינה

המרכז הלאומי לבקרת מחלות לא מסר פרטים נוספים על המקרה, אך הרופאים אמרו כי החולה שהה בבית חולים בטריפולי • בניו זילנד דווח על 47 מקרים מאושרים חדשים של הידבקות
רויטרס
25 במרץ 2020
05:00

התפשטות נגיף קורונה בעולם: לוב אישרה הלילה (רביעי) כי התגלה מקרה ראשון של הדבקה במדינה. המרכז הלאומי לבקרת מחלות, הפועל באזורים שנשלטים על ידי שני הצדדים העיקריים בסכסוך הלובי, לא מסר פרטים נוספים בהצהרתו על מקרה ההידבקות. עם זאת, הרופאים אמרו כי החולה שהה בבית חולים בטריפולי.

הן הממשלה המוכרת בינלאומית בטריפולי, במערב, והן ממשל מתחרה ששלט מבנגאזי במזרח הכריזו על סגר, עצרו את נסיעות החוץ והבטיחו משאבים לשירותי הבריאות.

בניו זילנד דווח על 47 מקרים מאושרים חדשים של הידבקות, ועל שלושה מקרים שחשודים כקורונה, לפני שהוטל העוצר המלא במדינה. מנכ"ל הבריאות של ניו זילנד, ד"ר אשלי בלומפילד, אמר במסיבת עיתונאים כי מספר המקרים ימשיך לעלות לפחות בעשרת הימים הבאים.

באיטליה עלה מספר המתים מהנגיף ביממה האחרונה ל-743. מספר מקרי המוות הכולל במדינה - 6,820 בני אדם. בספרד מתו ביממה האחרונה 514 בני אדם במחוזות שונים במדינה כתוצאה מהנגיף. 

בארצות הברית, בתדרוך לעיתונאים בבית הלבן נמסר כי בשל עלייה במספר ההידבקויות, אנשים שעזבו לאחרונה את העיר ניו יורק – צריכים להיכנס לבידוד עצמי ל-14 יום. עוד נמסר בתדרוך כי מקור הדבקתם של 56% מהחולים הוא מניו יורק ומסביבתה. מספר החולים בעיר כ-15,000, וברחבי מדינת ניו יורק - יותר מ-25 אלף. המושל אנדרו קואומו ביקש מהממשל הפדרלי להגדיל את הסיוע ואמר כי סיוע של 400 מכונות הנשמה אינו מספיק.

נשיא פנמה, לאורנטינו קורטיזו, הכריז על סגר ארצי למשך כל שעות היממה החל מהיום. לדבריו, "כממשלה, האחריות שלנו כעת היא לשמור על בריאותם ועל שלמותם של האזרחים בכל מחיר". קורטיזו לא ציין עד מתי יימשך הסגר, אך הוסיף כי הורה לבנות בית חולים מודולרי בתוך חודש שיכיל 100 מיטות.

יותר ממיליארד ורבע תושבי הודו נתונים בהסגר. ראש הממשלה מודי הודיע אתמול כי ההסגר יימשך 21 יום, והזהיר כי אם לא ימומש המדינה עלולה לשוב 21 שנים לאחור. הוא קרא לתושבים שלא להיכנס לפאניקה משום שיש די מזון ותרופות.

נציבות הבריאות הסינית הודיעה אתמול כי תסיר הגבלות תנועה ונסיעה על תושבי מחוז חוביי החל ממחר. על תושבי העיר ווהאן שבה פרץ נגיף קורונה יימשכו ההגבלות עד ה-8 באפריל, אז יורשו התושבים לצאת מהעיר. הלילה דיווחה סין כי שבעה בני אדם נוספים מתו בשטחה מן הנגיף ו-78 נדבקו בו.