הנסיך צ'ארלס
צילום: אי-פי

דיווחים בבריטניה: הנסיך צ'ארלס נדבק בקורונה

מדוברות הנסיך מווילס נמסר שהוא חש חולשה בעת האחרונה, אך מצבו היה תקין. ארה"ב: חבילת סיוע לשיקום הכלכלה בסך 2 טריליון דולר. 158 אלף בני אדם נרשמו להתנדבות בבריטניה. נשיא ברזיל תקך את התקשורת: יוצרים תבהלה. ספרד עקפה את סין במניין המתים מקורונה
בן יניב
25 במרץ 2020
10:26
עודכן ב 12:46

רשת ITV הבריטית דיווחה היום (רביעי) שהנסיך צ'ארלס, בנה הבכור של המלכה אליזבת', נדבק בקורונה. צ'ארלס, הנסיך מווילס, הוא בן 71 ונמצא בקבוצת הסיכון לנגיף. לפי ההודעה שנמסרה מדוברות הנסיף, צ'ארלס חש חולשה בעת האחרונה אך מצבו היה תקין. הוא נשאר לעבוד מביתו בימים האחרונים. אשתו נבדקה ונמצא שהיא לא נדבקה בנגיף.

בספרד עלה מניין המתים בנגיף ל-3,434, לאחר שביממה האחרונה מתו מהנגיף במדינה 738 בני אדם. מניין הנדבקים במדינה עלה ל- 47,610. בכך עקפה ספרד את סין במניין המתים מקורונה. 

בד בבד, ממשל טראמפ והקונגרס בארצות הברית הגיעו לפנות בוקר להסכמות על חבילת סיוע חדשה לכלכלה בסך שני טריליון דולרים. מדובר בחבילת סיוע שתכלול הכנסה של 1,200 דולר עבור רוב המבוגרים במדינה, וכ-500 דולר עבור כל ילד. מלבד המענקים לציבור, כ-130 מיליארד דולרים יועברו לבתי חולים ברחבי ארצות הברית וכ-150 מילארד למדינות.

שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין אמר כי הנשיא "לחלוטין יחתום על התוכנית לאחר שהיא תעבור את שני בתי הקונגרס". מנהיג הרוב הרפובליקני בסנאט, מיץ' מקונל, מסר: "סוף כל סוף הגענו להסכם. לאחר ימים ארוכים של דיונים נוקבים הגענו להסכמה בין-מפלגתית,הסכם סיוע היסטורי להתמודדות על המגפה".

בבריטניה נרשמו כ-158 אלף אזרחים לשירות המתנדבים למערכת הבריאות. מת' הנקוק, שר הבריאות הבריטי פנה אמש לציבור בקריאה להתנדבות המונית, על מנת לסייע לצוותים רפואיים וחולי קורונה מוגבלים. הנקוק טען שהמערכת תצטרך את עזרתם של לפחות רבע מיליון מתנדבים במערכה נגד הקורונה. הנקוק גם הודיע על הפיכת מרכז ירידים בלונדון לבית חולים חדש שיקל על העומס הצפוי בבתי החולים הקיימים.

עם זאת, בברזיל הנשיא ז'איר בולסונארו האשים את התקשורת ביצירת תבהלה. בהצהרה שהעניק לאומה בנושא התפשטות נגיף קורונה במדינה. בנאום האשים הנשיא את התקשורת והרשויות המקומיות ב"יצירת תבהלה ותחושת פחד" שלא לצורך. לדבריו, המאבק בנגיף נמצא תחת שליטה, ומשרד הבריאות הברזיאלי כבר התווה אסטרטגיה שתמנע את הפגיעה בברזילאים. עד כה מתו במדינה 46 בני אדם מהנגיף ויותר מ-2,000 נדבקו.

בגרמניה עלה מספר מקרי ההידבקות ל-31,554 ומקרי המוות ל-149. בלוב נרשם מקרה הידבקות ראשון, של אדם שהגיע למדינה מסעודיה. כמו כן, בתאילנד דווח על 107 מקרי הידבקות חדשים, ובסך הכל עד כה נדבקו במדינה 934 בני אדם.