מיטה בבית החולים באשדוד
צילום: פלאש 90

הידרדרות במצבו של החולה בן ה-45 המאושפז במצב קשה בוולפסון

לחולה לא היו מחלות רקע והוא אינו מעשן. הוא חובר למכונה המחליפה את תפקוד הלב והריאה
כתבי כאן חדשות
25 במרץ 2020
18:48
עודכן ב 19:14

משבר הקורונה: בית החולים וולפסון דיווח הערב (רביעי) על הידרדרות במצבו של החולה בן ה-45 המאושפז במצב קשה במחלקה לטיפול נמרץ. לחולה לא היו מחלות רקע והוא אינו מעשן. ההידרדרות החלה במהלך השעות האחרונות והוא חובר למכונת אקמו המחליפה את תפקוד הלב והריאה באופן זמני, במטרה לייצב את פעילותו. ד"ר אריה סורוקסקי, מנהל היחידה לטיפול נמרץ בבית החולים וולפסון אמר בריאיון בתכנית קלמן-סג"ל בכאן 11 כי סיכוייו של החולה לשרוד נמוכים. "הרופאים בבית החולים נאבקים על חייו", אמר.

מספר המתים מנגיף קורונה בישראל עלה הבוקר לחמישה. הנפטר האחרון מת בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק ומוקדם יותר מת משה הלל, בן 76 שאושפז בבית החולים שיבא בתל השומר וסבל ממחלות רקע. מספר החולים בארץ עומד על כרגע 2,170, מתוכם 37 במצב קשה.


הממשלה אישרה מוקדם יותר אחר הצוהריים במשאל טלפוני שורת הקלות רגולטוריות כחלק מצעדי סיוע לעסקים ועצמאים. במסגרת התקנות תינתן דחייה של חודשיים לתהליכים הבירוקרטיים הצפויים לבעלי עסקים.

בין השאר יוארכו אוטומטית בחודשיים נוספים כל האישורים הקיימים, הרישיונות וההיתרים מטעם הרשויות שניתנו לבעלי עסקים. עוד הוחט שתינתן דחייה של כל העיצומים הכספיים. בין הצעדים הנוספים: הארכה אוטומטית של רישיונות להפעלת עסק בכל הרשויות המקומיות, של רישיונות להפעלת עסק מול משרדי הממשלה השונים והארכה אוטומטית של כל אישורי הייבוא. 

בהכנת הכתבה השתתפו: קטי דור, דקלה אהרן-שפרן ועמיחי שטיין