ההצפה בבסיס חצור

תחקיר ההצפה בבסיס חיל האוויר: נעשו טעויות, אך לא הייתה כוונה להסתיר את האירוע

הרמטכ"ל קיבל את תחקיר האירוע שעסק בהצפת דירי המטוסים בבסיס חצור: לא בוצעה ההיערכות המתבקשת למזג האוויר. באשר לבקשת האיפול הצנזוריאלי על האירוע במשך סוף השבוע שלאחר האירוע אמר אביב כוכבי: "אי ההודעה לצנזורה - טעות של חיל האוויר"
רועי שרון וכרמלה מנשה
25 במרץ 2020
22:45

צה"ל הגיש לרמטכ"ל, אביב כוכבי, את סיכום תחקירי אירוע ההצפה בבסיס חיל האוויר בחצור בראשית חודש ינואר. התחקיר עסק באירוע ההצפה מצד אחד ובעיתוי פרסום האירוע. מתחקיר עולה כי על אף שהתפתחות מערכת מזג אוויר סוער הייתה ידועה בחיל האוויר ובבסיס עצמו, לא בוצעה ההיערכות המתבקשת ולא נערכו כל הפעולות הנדרשות. עוד עולה כי במסגרת המעבר של בסיס שדה דב לבסיס חצור, טופלו תשתיות הניקוז בתוך הבסיס והדבר תרם להקטנת הפגיעה כתוצאה מההצפה, אך התוכניות המשותפות לשיפור תשתיות הניקוז בנחלים מחוץ לבסיס, בשיתוף משרד הביטחון ורשות הניקוז, לא מומשו לאורך שנים. מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין הורה לכתוב בנושא פקודה חילית להתמודדות עם אירועים דומים בעתיד.

באשר לתחקיר עיתוי הפרסום, שעסק בהטלת איפול צנזוריאלי על אירוע ההצפה בבסיס חצור, מיום חמישי שבו אירעה ההצפה ועד ליום ראשון שלאחר מכן אמר מפקד חיל האוויר, כי התכנון המקצועי במשימת ביטחון המידע היה שגוי, ולא היה צורך בבקשה מהצנזורה למנוע את הפרסום מעבר ליום שישי שלמחרת האירוע. הרמטכ"ל הבהיר כי פנייה לצנזורה לעיכוב פרסום או מניעתו חייבת להיעשות ב"חרדת קודש", ועל כל בקשה לאיפול צנזוריאלי להישקל בכובד ראש ובשיקול דעת מחמיר. הוא קבע כי הבקשה מהצנזורה לעכב את פרסום עד יום שישי הייתה נכונה, אך היה מקום להודיע לצנזורה בשאפשר לפרסם את המידע לציבור. "אי ההודעה לצנזורה הינה טעות של חיל האוויר". לדבריו, לא היתה כוונה להסתיר את האירוע מהציבור. "ההיפך הוא הנכון – הייתה כוונה ברורה לפרסמו. לצד זאת, כאמור, נעשו טעויות באופן ההתנהלות. התיאום ושיתוף המידע בין הגורמים המעורבים – חיל האוויר, הצנזורה הצבאית ודובר צה"ל – היו צריכים להיות הדוקים יותר".

המקרה התרחש ב-9 בינואר כאשר בסיס חיל האוויר בחצור שבדרום הוצף בעקבות תנאי מזג האוויר הקשה. בשל ההצפה נגרם נזק לשמונה מטוסי קרב שהיו במקום. כמו כן, טכנאים בבסיס נזקקו לחילוץ – לא היו נפגעים באירוע. חיל האוויר העריך את הנזק שנגרם ב-30 מיליון שקלים. חמישה ממטוסי החיל שנפגעו בהצפה שבו לפעילות בתוך כמה שבועות אולם לשלושה מטוסים נוספים נדרשו כמה חודשים כדי לשוב לפעילות. קצין בכיר הסביר לאחר האירוע כי, "המטוסים שהו במפלס מים גבוה ורכיבים אלקטרוניים עלולים היו להיפגע". לפיכך לא נלקחו סיכונים ום נלקחו לטיפול רחב. אלוף משנה ע', מפקד בסיס חצור של חיל האוויר, ביקש לסיים את תפקידו בעקבות מחדל ההצפה, ושלושה מפקדי טייסות ננזפו.