-
צילום: איי פי

בשל קורונה: כפר סמוך לרמאללה הושם בעוצר

במקום נתגלו 15 חולי קורונה בהם אישה בת 65 שמתה מהנגיף
גל ברגר
26 במרץ 2020
12:49

בכפר בידו דרומית-מערבית לרמאללה הוטל עוצר והוצב מחסום בכניסה אליו לאחר שאובחנו בכפר חמישה-עשר חולי קורונה, בהם אישה בת 65 שמתה מהנגיף וסבלה ממחלות קודמות.

במאובחנים כחולי קורונה בכפר בידו גם בנה הבכור של האישה שמתה ואשתו, ובן נוסף שלה שעבד בישראל. כמו כן, בכפר אובחנו חולות בנגיף נערה בת 15 וילד בן 12. כל המאובחנים מועברים למרכז הבידוד לחולי קורונה בבית החולים על שם הוגו צ'אבס בכפר תורמוס עיא בין רמאללה לשכם. דובר הממשלה הפלסטינית ברמאללה, איברהים מילחם, מסר כי 20 רופאים, אחיות ואנשי צוות רפואי נכנסו לבידוד בבית חולים ברמאללה, לאחר שבאו במגע עם חולה קורונה מהכפר בידו.

מקורות בכפר בידו מסרו לכאן חדשות כי נערכו בדיקות ונלקחו דגימות עוד מכ-50 עד 70 תושבי בידו שבאו במגע עם חולי הקורונה, הם נמצאים בבידוד ביתי וממתינים כעת לתוצאות. גם ראש מועצת הכפר סאלם אבו עיד הושם בבידוד.

המקורות ציינו עוד כי בכפר חיים כשמונת אלפים וחמש מאות איש ומעריכים שכעשרה אחוזים מהם עובדים בישראל. בראיון לכאן חדשות קרא אחד מאנשי הכפר, סעיד יקין, לישראל לעשות בדיקות רפואיות לפועלים בטרם שובם לשטחים. בגדה אובחנו עד כה 75 פלסטינים חולי קורונה.

תגיות:
קורונה