בדיקות מעבדה על נגיף הקורונה
צילום: אי-פי

המכשול בדרך ליעד של מספר הבדיקות: מחסור בעובדים

הממשלה הציבה יעד של 10,000 בדיקות קורונה ליום, אך כרגע חסרים לפחות 200 עובדים כדי שהמעבדות יצליחו להגיע ליעד הנדרש
קטי דור
26 במרץ 2020
22:51

רבות מדובר במהלך משבר הקורונה על מספר הבדיקות לגילוי הנגיף שמבוצעות בישראל, כאשר הממשלה הציבה יעד של 10,000 בדיקות ליום. לאחר שבעיות המחסור בציוד לבדיקות נפתרו בדרכים שונות, המכשול כעת בדרך ליעד הבדיקות הוא המחסור בכוח אדם. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11.


כרגע חסרים לפחות 200 עובדים על מנת שמעבדות הבדיקות יעבדו 24 שעות ביממה ויעמדו ביעד שהציבה הממשלה. המדינה כבר החלה בחיפוש אחר עובדים נוספים, והיום התקיימה ישיבה בנושא בנציבות שירות המדינה.

מגפת קורונה: ההנחיות, המספרים ומסלולי החולים - לכל העדכונים בעמוד הטלגרם של כאן חדשות

במקביל, נבדקים רבים מתלוננים על בלגן במערך קבלת התשובות לבדיקות. בעקבות כך, במשרד הבריאות רוצים להקים מערכת מחשוב שתאגד את כל הרשויות, בגלל שככל הנראה בדיקות הולכות לאיבוד.


מלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר הערב כי המוסד הביא לישראל עוד 400 אלף רכיבים חיוניים לערכות בדיקה לגילוי קורונה. במקביל, משירות הביטחון הכללי נמסר כי למעלה מ-500 תושבים שנכנסו לבידוד, לאחר שאותרו בעקבות הפעולות הטכנולוגיות של השירות, נמצאו לאחר בדיקה – כחולי קורונה.

"בדיון שהתקיים הבוקר בכנסת, עדכנה פרופ' סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, כי ללא הסיוע הטכנולוגי של שב"כ לא ניתן להגיע ל-60% מהתושבים הנדרשים להיות בבידוד", נמסר בהודעה.

מניין המתים מגיף קורונה בישראל עלה היום והוא עומד כעת על שמונה. משרד הבריאות עדכן כי מספר החולים שאובחנו עומד כבר על 2,666 ובהם 39 חולים במצב קשה.