ח"כ שוסטר
צילום: פלאש 90 וכחול לבן

ח"כ שוסטר לרשת ב: מקווה שנתניהו יקיים את הרוטציה

חבר הכנסת מחוסן לישראל לא הסכים לענות לשאלה האם הוא מאמין לנתניהו • טיבי לכאן רשת ב: גנץ זחל על הגחון, הכניסה לממשלה – משפילה • חברת הכנסת מיכאלי: "ההיסטוריה מלאה באנשים שהאמינו לנתניהו, איפה הם היום?"
הבוקר הזה
27 במרץ 2020
08:10

הדרמה הפוליטית: חבר הכנסת אלון שוסטר מחוסן לישראל אומר היום (שישי) כי יושב ראש מפלגתו בני גנץ בחר להצטרף לממשלה בראשות בנימין נתניהו שכן החלופה היחידה היא בחירות רביעיות. לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר כי הוא וחבריו החליטו להצטרף לממשלה כדי לשמור על הדמוקרטיה, על שומרי הסף ולהתמודד עם המשבר הכלכלי. שוסטר אמר כי הוא מקווה שראש הממשלה יקיים את התחיבותו לרוטציה אך הוא אינו בטוח שכך יקרה: "אני מאמין בבני גנץ. אין לי ברירה אחרת".

חברת הכנסת מרב מיכאלי מהעבודה־מרצ ביקרה בחירפות את החלטת גנץ ואמרה כי ההיסטוריה מלאה באנשים שהאמינו לנתניהו, "ואיפה הם היום? האם לא נלמד שום דבר מהניסיון של ההיסטוריה". היא הוסיפה כי משבר קורונה אינו תירוץ להצטרף לנתניהו אלא להפך, להחליף אותו. "גנץ נתן ממשלה לאדם שלא רק עומדים נגדו כתבי אישום אלא גם הפר עם אדלשטיין צו של בית משפט עליון ואישר מעקב אחרי אזרחים".

גם חבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת הביע אכזבה מהחלטת גנץ. ללכאן רשת ב אמר כי יושב ראש הכנסת גנץ "זחל על הגחון" וכניסתו לממשלת נתניהו משפילה. מנגד, טיבי חלק שבחים לחבר הכנסת יאיר לפיד מסיעת כחול לבן על התנגדותו למהלך של גנץ והתחייב כי הוא וחבריו יהיו אופוזיציה לממשלה שתקום שאותה הגדיר "נוראית". "הוא נכשל. כחול לבן הוקמה כדי להחליף את השלטון. זה היה השיח גם של גנץ וגם של כחול לבן וגם של הציבור. היו מאחוריו 61 ח"כים בדיוק בשביל זה".

חבר הכנסת מיקי לוי מכחול לבן תקף את בני גנץ בריאיון לרן בנימיני בכאן רשת ב ואמר: "קולות של ישראלים שהאמינו בדרכה של כחול לבן נגנבו וניתנו במתנה לנתניהו. גנץ בגד בכל הערכים של יושרה ומוסר. הוא נשלח לכנסת בתור כחול לבן לא לשבת תחת נתניהו". 

כאמור, אתמול התפרקה רשימת כחול לבן לאחר שבני גנץ נבחר לתפקיד יושב ראש הכנסת בתמיכת חברי גוש הימין – כחלק מהמגעים לממשלת אחדות עם הליכוד. גנץ הודה מאוחר יותר לשותפיו לשעבר בכחול לבן יאיר לפיד ומשה יעלון על הדרך שעשו יחד בשנה האחרונה ואמר כי תמיד יהיו בעיניו פטריוטים שאוהבים את המדינה ופועלים למענה. בהודעה שפרסם, גנץ כותב כי הוא מאמין שאסור לגרור את ישראל לבחירות רביעיות בתקופה כה מאתגרת בעת ההתמודדות עם משבר קורונה והשלכותיו. 

יושב-ראש יש עתיד, יאיר לפיד, אמר אמש כי בני גנץ נכנע בלי קרב וזחל אל ממשלתו של נתניהו. "מצביעי כחול לבן מרגישים נבגדים ובצדק. הקולות שלהם נגנבו, וניתנו במתנה לנתניהו ". חבר הכנסת משה יעלון אמר כי החלטתו של גנץ להיכנס לממשלת נתניהו בלתי מובנת ומאכזבת. הוא הודיע כי הוא ולפיד יישארו באופוזיציה ויפעלו בסיעה אחת.