כוכבי ורכב מג"ב שנפגע
צילום: דוברות המשטרה ופלאש 90

הרמטכ"ל על השלכת בקבוקי התבערה לעבר כוח מג"ב: "אירוע טרור חמור"

כוכבי בתגובה תקיפה לדיווח שנחשף בכאן חדשות לפיו נערים השליכו בקבוקי תבערה על רכב מג"ב • גורם ביטחוני לכאן חדשות: "מחבלים חסרי פחד" • הנהגת יצהר: "אירוע חמור ומזעזע ביותר שאין להקל בו ראש"
רועי שרון וכרמל דנגור
27 במרץ 2020
10:08
עודכן ב 12:12

הרמטכ"ל אביב כוכבי הגיב היום (שישי) לדיווח שנחשף בכאן חדשות על זריקת בקבוקי התבערה לעבר כוח משמר הגבול ביצהר, ואומר כי מדובר ב"אירוע טרור חמור".  ״השלכת בקבוקי התבערה לעבר כוחות ביטחון הממלאים את משימתם להגנה על אזרחי ישראל היא אירוע טרור חמור ביותר, המבטא פגיעה באושיות המדינה וחתירה תחת מוסדותיה.יש לגנותו ולהוקיע את מבצעיו בכל פה ולוודא את העמדתם לדין".

עוד אמר כוכבי: "אני מבקש לחזק את לוחמי מערכת הביטחון העומדים על משמרם וימשיכו לעשות זאת במקצועיות ובמסירות״. מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, הגיב גם הוא לאירוע ואמר: "בזמן שמדינת ישראל מתמודדת עם אתגרים רבים ובהם נגיף הקורונה, בוחר נוער עברייני בגבעת 'קומי אורי׳ בדרך הטרור ומיידה בקבוקי תבערה לעבר כוחות משמר הגבול שהיו במשימה בטחונית ביישוב. מדובר באירוע חמור ביותר שהיה יכול להיגמר בפגיעה בנפש. נפעל באופן נחרץ מול אותם העבריינים".

מהנהגת היישוב יצהר נמסר בתגובה לפרשה כי "מדובר באירוע חמור ומזעזע ביותר, ואין להקל בו ראש. אנו מקווים מאוד שלא מדובר בתושבים מהישוב. אנו כקהילה פועלים ונפעל בנחישות כדי למגר אירועים כאלו". 

גורם ביטחוני אמר לכאן חדשות בתגובה לאירוע: "צריך להוציא מהלקסיקון – נערים ועבריינים. מי שמיידה בקבוק תבערה אל עבר כוחות הביטחון ששומרים עליהם – אלה מחבלים חסרי פחד". כאמור, אתמול נזרקו בקבוקי תבערה אל עבר רכב של משמר הגבול ביציאה מההתנחלות יצהר בשומרון, לא היו נפגעים באירוע. טרם האירוע, כוחות משמר הגבול ביצעו פעולת אכיפת שטח צבאי סגור במאחז הבלתי חוקי "קומי אורי" הסמוך ליצהר. בסיום הפעולה, נזרקו שלושה בקבוקי תבערה על הרכבים ואחד אף פגע ברכב משטרה. לרכב נגרם נזק קל.

גם יושב ראש מועצת יש"ע, דוד אלחייני, התייחס בחריפות בכאן רשת ב להשלכת בקבוקי התבערה על רכב של משמר הגבול שאירעה אמש. בריאיון לרן בנימיני אמר אלחייני: "צריך לעצור את הצעירים האלה, להכניס אותם לכלא, אין להם אין להם חלק בהתיישבות ובחברה הישראלית". אלחייני קרא: "נמאס לנו בהתיישבות מהאנשים האלה. צריך להעיף אותם".