קורונה באיטליה
צילום: אי-פי

שיא במספר המתים באיטליה ביממה: 919 בני אדם

בסך הכל עומד מספר המתים במדינה על 9,134. בצרפת מתה מקורונה נערה בת 16. דווח כי לא היו לה מחלות רקע • הקונגרס בארה"ב אישר חבילת סיוע למאבק בקורונה בגובה 2 טריליון דולר - הסכום הגדול בהיסטוריה. מספר הנדבקים בארה"ב עומד על יותר ממאה אלף
בן יניב
27 במרץ 2020
19:48
עודכן ב 00:03

באיטליה נרשם הערב (שישי) שיא במספר המתים מקורונה ביממה אחת - 919 בני אדם. בסך הכל מתו במדינה 9,134 בני אדם. מניין החולים בארץ המגף עלה ל-86,498. בצרפת, מתה נערה בת 16 מהנגיף. דווח כי היא לא סבלה ממחלות רקע. בת ה-16 היא הצעירה ביותר שמתה מהנגיף בצרפת.

בתוך כך, אישר הערב הקונגרס בארצות הברית חבילת סיוע למאבק בקורונה בגובה של שני טריליון דולרים - הסכום הגדול ביותר בהיסטוריה. ההחלטה שעברה בתמיכת שתי המפלגות, הרפובליקנים והדמוקרטים, תעבור כעת לסנאט ומשם לחתימתו של הנשיא דונלד טראמפ, שתומך בתוכנית. מספר הנדבקים בארצות הברית עומד על יותר ממאה אלף בני אדם.

יו"ר ארגון הבריאות העולמי, טדרוס אדהנום גברייזוס, הבהיר היום כי "מציאת חיסון היא לכל הפחות בעוד 12 עד 18 חודשים". מספר החולים באירופה עומד על יותר מ-300 אלף. גם בספרד נרשם שיא במניין המתים מנגיף קורונה, כש-769 בני אדם מתו במדינה ביממה האחרונה. בסך הכל מתו מקורונה בספרד 4,858 בני אדם. יותר מ-64 אלף אנשים נדבקו בקורונה בספרד.

היום הודיעו בבריטניה כי ראש הממשלה בוריס ג'ונסון נדבק בנגיף קורונה. לג'ונסון יש תסמינים קלים והוא ישהה בבידוד. במשרד ראש הממשלה הודיעו כי ג'ונסון ימשיך להנהיג את המדינה במשבר הקורונה.

ביום רביעי דווח שהנסיך צ'ארלס, בנה הבכור של המלכה אליזבת', נדבק בקורונה. צ'ארלס, הנסיך מווילס, הוא בן 71 ונמצא בקבוצת הסיכון לנגיף. לפי ההודעה שנמסרה מדוברות הנסיף, צ'ארלס חש חולשה בעת האחרונה אך מצבו היה תקין. הוא נשאר לעבוד מביתו בימים האחרונים. אשתו נבדקה ונמצא שהיא לא נדבקה בנגיף.

מניין הנדבקים בנגיף קורונה בארצות הברית ממשיך לעלות בקצב גבוה, וביממה האחרונה נדבקו בנגיף יותר מ-16 אלף אמריקנים. בסך הכל נדבקו במדינה עד כה 85,594 בני אדם. בכך עקפה ארצות הברית את סין ואיטליה והפכה למדינה שבה יש הכי הרבה חולים בנגיף. בסך הכל מתו מקורונה בארצות הברית 1,300 בני אדם.