פנינה תמנו-שאטה, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ תמנו שטה צפויה לעבור למפלגתו של גנץ

בהודעה שפרסמה כתבה כי החליטה לתת גיבוי מלא לגנץ בממשלת האחדות. אמש נועדה עם לפיד והודיעה לו על כוונתה. בשיחות סגורות היא מאשימה שלא הקשיבו לעמדתה
יואב קרקובסקי וזאב קם
29 במרץ 2020
10:01

הפיצול ברשימת כחול לבן: חברת הכנסת פנינה תמנו שטה ממפלגת יש עתיד הודיעה הבוקר (ראשון) ליו"ר המפלגה יאיר לפיד על כוונתה לעבור למפלגת חוסן לישראל בראשה עומד בני גנץ. בהודעה שפרסמה הבוקר כתבה תמנו שטה כי החליטה לתת גיבוי מלא לגנץ בממשלת האחדות שתוקם בקרוב.

"אני מאמינה שבעת המורכבת הזו האינטרס הציבורי הוא ממשלת אחדות שתתפקד בצורה מיטבית מול האתגרים העומדים לפנינו למען ישראל", כתבה תמנו-שטה. היא הוסיפה כי "בניגוד להחלטה שנלקחה ביש עתיד שלא להיכנס לממשלת אחדות כעת, אני סברתי אחרת".

כפי שפורסם הבוקר, ח"כ תמנו שטה נועדה אמש עם לפיד והודיעה לו על כוונתה, לאחר שהתבטאה בעבר בעד ממשלת אחדות לאומית. בשיחות סגורות היא מאשימה שלא הקשיבו לעמדתה. היום בשעה 12:00 צפויה להיערך ישיבת הוועדה המסדרת בכנסת, שתעסוק בפיצול כחול לבן ושם יתברר מעמדם של האוזר והנדל וגם של פנינה תמנו שטה.

תמנו שטה הצטרפה ליש עתיד בשנת 2012 ונבחרה לראשונה לכנסת בבחירות לכנסת ה-19 בפברואר 2013. בכנסת שימשה בין היתר כסגנית יושב ראש הכנסת, כחברה בוועדה לזכויות הילד וועדת הכנסת, ועמדה בראש השדולה לחיזוק וקידום ישראלים יוצאי אתיופיה בישראל. במערכת הבחירות האחרונה הוצבה במקום ה-24 ברשימת כחול לבן.