המחאה בבית האבות משען באשקלון

11 נדבקים בקורונה בדיון המוגן בב"ש, המנהל: "משבר שלא חשבתי שאהיה חלק ממנו"

המשפחות הגיעו לבית האבות משען אחרי שבסוף השבוע נפטר אחד הדיירים, ושלושה במצב קשה. המנהל הרפואי של המקום יצא אל המפגינים, והוסיף כי 28 אנשי צוות נמצאים בבידוד
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
29 במרץ 2020
10:52
עודכן ב 12:27

מניין החולים בנגיף קורונה מבית האבות "משען" בבאר שבע ממשיך לעלות היום (ראשון) ובסך הכל נדבק בנגיף 11 בני אדם, חמישה אנשי צוות ושישה דיירים. ארבעה דיירים מהמחלקה הסיועדית ב"משען" הסובלים ממחלות רקע מאושפזים בבית החולים סורוקה. שני דיירים חולים בקורונה עדיין נמצאים בתוך הבניין בבידוד. מנהל הדיור המוגן מסר: "זה משבר שלא חשבתי מעולם שאהיה חלק ממנו, לא מאחל לאף אחד לחוות מה שאנחנו חווים כאן". 

משרד הבריאות הבטיח לשלוח צוותי רפואה וסיעוד לתגבור וטיפול בדיירים הנמצאים בבידוד. אחות ממשרד הבריאות נמצאת במקום ומסייעת בגיוס כח אדם למחלקה הסיעודית. עד עתה בוצעו על ידי מד״א 17 בדיקות לגילוי נגיף הקורונה בקרב אנשי הצוות והדיירים.


כמו כן, משפחותיהם של הדיירים בבית האבות "משען" בבאר שבע מחו היום במקום, לאחר שבסוף השבוע נפטר אברהם ארושס, המתגורר במקום, מקורונה ושלושה דיירים במצב קשה. הם קראו לבודד את הדיירים הבריאים וטענו: "אף אחד מהעובדים וההנהלה לא מדבר איתנו. אף אחד לא מוסר מידע. למדנו מהתקשורת שהייתה כאן הדבקה. שיקרו לנו שהכל בסדר בזמן שהיו פה חולים". 

המפגינים הוסיפו: "זה עניין של זמן עד שיהיה מקרה שני כמו בירושלים. אם הבית שיקרה לנו ביום שישי ב-21:00 שאין עוד חולים בקורונה. לא העבירו לנו מידע על ארבעה נוספים".

המנהל הרפואי של רשת משען יצא אל המפגינים ואמר כי הם מנהלים את התפרצות קורונה במחלקה הסיעודית, והסביר שהדיירים העצמאיים בלי סימפטומים. הילדים טענו לעברו שהם לא ערכו בדיקות לדיירים במקום, והוא השיב – אנחנו בקשר ענף הגראטריה של משרד הבריאות. 

בת לקשישה שגרה במקום אמרה לעבר המנהל הרפואי: "אשתו של הנפטר הסתובבה בבית האבות, היא במחלקה הלא מבודדת. לא עושים בדיקות לכל הדיירים? רק 150 בדיקות. בדקו רק 10 או 20. הקשיש שמת העלה שבוע חום ואף אחד לא בדק את זה".הוא השיב: אין לי תשובה על זה, 28 אנשי צוות שהיו במגע עם ארושס נמצאים בבידוד. 

לדבריו, "אנחנו שוקלים את האופציה לבדוק את כולם עם משרד הבריאות. זה מקום מבודד. ממשרד הבריאות עדיין לא התקבלה תגובה להתנהלות מול בית האבות משען". בת לאחד הקשישים שמתגורר במקום אמרה לעברו: "זה גזר דין מוות".